cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ ساعت ۰۶:۴۳
کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" در رشت رونمایی شد
تعداد بازدید صفحه : 12
کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" در رشت رونمایی شد
دسته بندی خبر:
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ ساعت ۰۶:۴۳

آئین رونمایی از کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" اثری ارزشمند از آمنه فدوی بوستانی در رشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از رشت، آئین رونمایی از کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" با محتوای نگاه به دنیای پیرامون اثری ارزشمند از آمنه فدوی بوستانی عصر امروز در رشت برگزار شد.

مسئول انجمن داستان‌نویسی مجموعه فرهنگی خاتم‌الانبیاء(ص) در این مراسم با اشاره به اینکه دو مساله فرم و محتوا در شعر بسیار اهمیت دارد اظهار داشت: انسان‌ها همواره دارای افکار و تصاویر ذهنی مختلفی هستند که در ذهن خود آنها را رتبه‌بندی می‌کنند.
 

وی با اشاره به تفاوت داستان‌نویسی با قصه گفت: محتوا و آثار شاعرانی همچون شاملو و سبزواری ماندگار شد زیرا این شاعران توانستند محتوای شعر خود را در قالب "ما" بیان کنند و بنده معتقدم که کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" از خانم از آمنه فدوی بوستانی نیز از این شاخصه برخوردار است.

مسئول انجمن داستان‌نویسی مجموعه فرهنگی خاتم‌الانبیاء(ص) با بیان اینکه موضوعاتی همچون عشق، خیانت، فقر، مرگ و دروغ جزء موضوعات تکراری هستند که همواره در کتاب‌ها و شعرها مطرح می‌شوند افزود: زمانی این موضوعات متفاوت و ماندگار می‌شوند که نحوه بیان آنها توسط نویسنده متفاوت باشد.

مددی با بیان اینکه هنرمند کسی است که بتواند متفاوت ببیند و نحوه برداشت وی از موضوع هم متفاوت باشد گفت: تأثیرات متفاوت، محتوای داستان‌ها را نیز ماندگار می‌کند و نحوه بیان در کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" به زبان نسل حاضر است و یک حس مشترک و غیرتکراری در این کتاب بیان شده است.

نویسنده کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" نیز در این مراسم با اشاره به ویژگی‌های این کتاب اظهار داشت: محتوای کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" در واقع تجربه شخصی یک شاعر و یا یک انسان در رابطه با دنیای پیرامونش است.

آمنه فدوی بوستانی با بیان اینکه فرم کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" تلفیقی از فرم سپید، نو و ترانه است ابراز داشت: این کتاب حاصل وسعت نگاه شاعرانه بنده بوده و البته محتوای کتاب و مفهموم برای من بسیار اهمیت داشت.

به گزارش تسنیم، آمنه فدوی بوستانی نویسنده کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" متولد سال 1362 و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان و ادبیات فارسی است و به عنوان مدیر مسئول موسسه فرهنگی و هنری ادیب سرای راوی نیز در حال فعالیت است.

کتاب" چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" تجربه نخست خانم آمنه فدوی بوستانی می‌باشد و این کتاب شامل دو قسمت اشعار نو و ترانه است که شاعر در این کتاب تجربیات، درون شاعرانه خود و نگاه به جهان پیرامونش را به تصویر می‌کشد.

به عنوان مثال در ترانه آزادی شاعر به دغدغه خود در زمینه سرزمین‌های گرفتار جنگ، داعش و آثار مخرب آن پرداخته  است.

علی مددی با بیان اینکه یک نویسنده قادر است تا افکار و تصاویر ذهنی خود را به راحتی به نگارش در بیاورد و در قالب کتاب عرضه کند گفت: برخی شاعران معمولاً در زمان شعر گفتن و زمانی که حس شاعرانه‌ در آنان برانگیخته می‌شود محتوای شعر را از واژه "من" آغاز می‌کنند.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'کتاب "چشمان کدام ماهی را دزدیده‌ای" در رشت رونمایی شد' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز