cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: زینب شیدایی
دوشنبه -۶۲۱/-۳۷/-۲۶ ساعت ۰۰:۰۰
شورای حل اختلاف صنعت، معدن و تجارت در گیلان راه‌اندازی می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 13
شورای حل اختلاف صنعت، معدن و تجارت در گیلان راه‌اندازی می‌شود
دسته بندی خبر:
تاریخ خبر : دوشنبه -۶۲۱/-۳۷/-۲۶ ساعت ۰۰:۰۰

نایب رئیس شورای راهبردی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: شورای حل اختلاف بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان با موافقت رئیس‌کل دادگستری به‌زودی در این استان راه‌اندازی می‌شود.

پیمان پورنصیری در گفت‌وگو با خبرنگارایرانیان سبز در رشت حرکت در مسیر تحقق اهداف حمایت از تولید داخلی و رفع مشکلات و چالش‌های واحدهای تولیدی و صنعتی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: شورای حل اختلاف بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان با موافقت رئیس کل دادگستری به زودی در این استان راه‌اندازی می‌شود.

نایب رئیس شورای راهبردی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه تشکیل شورای حل اختلاف بخش صنعت، معدن و تجارت در گیلان مزیت‌های زیادی دارد گفت: شوراهای حل اختلاف موجود قادر به بررسی تخصصی و حل و فصل سریع مشکلات حوزه صنعت و معدن نیستند که با تشکیل شوراهای تخصصی این مشکل رفع می‌شود.

پورنصیری از تشکیل شورای حل اختلاف تخصصی دادگستری در بخش صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تا چندین هفته دیگر سخن گفت و تصریح کرد: مطرح‌ شدن مشکلات واحدها با سرعت و دقت بیشتر و ارجاع تأمین دلیل‌های واحدهای تجاری به شورای حل اختلاف از جمله مهم‌ترین کارکردهای تشکیل شوراهای حل اختلاف تخصصی است.
 

نایب رئیس اول کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران در تشریح برخی جزئیات مهم دومین جلسه‌ای که هفته گذشته در استان کرمانشاه برگزار شد تصریح کرد: نشست با فعالان واحدهای صنعتی، استماع مشکلات و چالش‌های آنان با هدف رفع و تسهیل‌گری موانع موجود از بخش‌های مهم دومین جلسه این کمیسیون بود.

وی دیدار با دادستان کرمانشاه و بازدید از مجتمع اقتصادی قضایی این استان را نیز مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: در حال حاضر کرمانشاه تنها استانی در سطح کشور محسوب می‌شود که مجتمع اقتصادی دادگستری در آن جهت رسیدگی به مشکلات جامعه بزرگ صنعت، تجارت، خدمات و اقتصادی تشکیل شده است.

نایب رئیس شورای راهبردی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه وجود دادگاه کیفری، دادگاه حقوقی، دادگاه تجدیدنظر و شورای حل اختلاف بخش صنعت، معدن و تجارت را در یک مجموعه منسجم مورد تأکید قرار داد و گفت: قضات حاضر در شورای حل اختلاف تخصصی، با اشراف کامل به موضوعات اقتصادی احکام متقن را صادر می‌کند.

پورنصیری بررسی مشکلات و موانع واحدهای صنعتی و دسته‌بندی کردن آن‌ها جهت کارشناسی شدن توسط کمیته بانکی را از دیگر برنامه‌های دومین جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی در کرمانشاه خواند و گفت: در پایان، موضوعات مطروحه قرار شد به رئیس کل دادگستری کرمانشاه و استاندار جهت رفع مشکلات گزارش داده شود.

نایب رئیس اول کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران بازدید میدانی از چند واحد صنعتی و شنیدن اظهارات آنان و ارائه یک گزارش کامل به نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه را نیز مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: سومین جلسه استانی کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران به احتمال بسیار زیاد در یزد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اعضای شورای راهبردی معاونت پیشگیری از جرم قوه قضائیه و کمیته بانکی کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران نیز در جلسه کرمانشاه حضور داشتند ابراز داشت: یکی از دستاوردهای مهم جلسه دوم کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران در استان کرمانشاه، تشکیل ستاد تسهیل استانداری بود.

نایب رئیس شورای راهبردی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه در ستاد تسهیل استانداری کرمانشاه تصمیمات خوبی اتخاذ شد افزود: مسائل مختلفی نظیر تأمین اجتماعی و مشکلات بانکی از جمله موضوعاتی بود که در ستاد تسهیل استانداری کرمانشاه درباره آن بحث و در برخی موارد نیز تصمیمات لازم اتخاذ شد.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'شورای حل اختلاف صنعت، معدن و تجارت در گیلان راه‌اندازی می‌شود' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز