cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
سه شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۲ ساعت ۰۸:۰۶
الگوی مصرف آب به ازای هر خانوار اصفهانی ۱۵ متر مکعب در ماه تعیین شد
تعداد بازدید صفحه : 24
الگوی مصرف آب به ازای هر خانوار اصفهانی ۱۵ متر مکعب در ماه تعیین شد
دسته بندی خبر:
تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۲ ساعت ۰۸:۰۶

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان گفت: الگوی مصرف آب به ازای هر خانوار اصفهانی ۱۵ متر مکعب در ماه تعیین شد.

کاظم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز ، با اشاره به کمبود آب شرب در روستاهای اصفهان اظهار داشت: ‌هم اکنون در سطح استان‌ 960 روستا را زیرپوشش خود داریم که در مجموع دارای 250 هزار مشترک و جمعیتی بالغ بر 550 هزار نفر هستند و این در حالی است که در منازل روستایی نیز دارای دام هستیم و بار تامین آب مورد نیاز این دام بر دوش شبکه آب شرب روستایی است.

وی ادامه داد: طبق آمار اخیر اداره دامپزشکی حدود یک میلیون و 600 هزار رأس دام در منازل روستایی وجود دارند که تامین آب آن‌ها بر عهده شبکه آب شرب روستایی بوده و دبی متوسط تولید در سطح استان برابر هزار و 781 لیتر است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان پیرامون کمبود تولید پیک تصریح کرد: در تابستان مصرف افرایش دارد و پیک مصرف در این فصل است، در پیک تابستان باید برای پاسخ به نیاز مردم بالغ بر 2 هزار 160 لیتر بر ثانیه آب تولید کنیم و این در حالی بوده که 300 لیتر بر ثانیه در آن پیک کمبود تولید در پیش داریم، چرا که سطح منابع زیرزمینی رو به کاهش است به گونه‌ای که 150 چاه ما غیرقابل بهره‌برداری هستند.

وی افزود: در سطح استان اصفهان حدود 44 درصد از حجم آب تولیدی از منابع سطحی و سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ و 56 درصد از آن توسط منابع زیرزمینی تامین می‌شود که در منابع سطحی امکان تامین جدید وجود ندارد. ما نیز همانند شهر وابسته به تامین جدید بر روی سامانه هستم و با ورود سامانه دوم 44 درصد حاضر تقویت و بخشی از کمبود 300 لیتری برطرف خواهد شد.
 

جعفری خاطرنشان کرد: وضعیت در روستاهایی که از منابع زیرزمینی تامین می‌شوند نسبت به سال گذشته بهتر بود و بیشتر مشکل ما در روستاهایی است که از سامانه تامین می‌شوند، چرا که سامانه نخست پاسخگوی نیازها نبوده و با کمبود مواجه هستند.

وی درباره مشترکان پر مصرف بیان کرد: بر اساس الگوی مصرف ابلاغ شده توسط وزارت نیرو، میزان مصرف به ازای هر خانوار 15 متر مکعب در ماه است، به مشترکانی که از این مقدار بیشتر مصرف داشتند طی پیامی تذکر و به مشترکانی که بیش از 2 برابر الگو بوده اخطار کتبی دادیم و جریمه این کار را به آن‌ها متذکر شدیم.

 

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'الگوی مصرف آب به ازای هر خانوار اصفهانی ۱۵ متر مکعب در ماه تعیین شد' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز