cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
سه شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۲ ساعت ۰۸:۰۲
تفسیر برخی قوانین برای صنایع‌ کوچک مشکل‌ساز است؛ ایجاد ۱۳۶ هزار اشتغال پایدار در صنایع کوچک اصفهان
تعداد بازدید صفحه : 19
تفسیر برخی قوانین برای صنایع‌ کوچک مشکل‌ساز است؛ ایجاد ۱۳۶ هزار اشتغال پایدار در صنایع کوچک اصفهان
دسته بندی خبر:
تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۲ ساعت ۰۸:۰۲

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: برخی قوانین مانع ارتقا توان تولید صنایع کوچک می‌شوند چرا که آنها شفاف هستند اما تفاسیری که از این قوانین می‌شود برای صنایع کوچک مشکل‌ساز است.

محمدجواد بگی در گفت‌وگو با خبرنگارایرانیان سبز در اصفهان، در ارتباط با صنایع کوچک اظهار داشت: 95 درصد صنایع کشور به طور میانگین صنایع کوچک و متوسط هستند که گرایش‌های مختلف تولیدی داشته و نیازهای داخل را تأمین می‌کنند.

وی افزود: عنوان صنعت کوچک تنها برای کارگاه‌های کوچک نیست و بر اساس تعریف اشتغال، یک تا 50 نفر صنایع کوچک، 50 تا 150 نفر صنایع متوسط و بیش از 150 نفر صنایع بزرگ محسوب می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه صنایع کوچک موفق‌تر از صنایع بزرگ عمل کرده‌اند، گفت: صنایع بزرگ با استفاده از قوانین حمایتی و یارانه انرژی که دریافت می‌کنند، می‌توانند در عرصه‌های بین‌المللی رقابت‌پذیر باشند ولی صنایع کوچک که به طور صد درصد خصوصی هستند، به نسبت حجم سرمایه‌گذاری، میزان انرژی‌بری و کنترل کیفی رقابت‌پذیرتر از صنایع بزرگ عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: صنایع کوچک علی‌رغم عدم حمایت دولت بازهم فعالیت کرده و کالاهای تولیدی آنها با نمونه‌های خارجی در رقابت است و همچنین صادرات محوری بیشتری نسبت به صنایع بزرگ که تحت حمایت دولت هستند، دارند.

بگی از ایجاد 136 هزار اشتغال پایدار در صنایع کوچک اصفهان خبر داد و بیان کرد: در اصفهان 5 هزار و 500 صنعت کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی فعالیت می‌کنند و این صنایع بالغ بر 136 هزار اشتغال پایدار را در اصفهان ایجاد کرده‌اند که این رقم در مقایسه با سایر بخش‌ها بسیار بالاتر و پایدارتر است.

وی با اشاره به رشد فناوری صنایع کوچک کشور نسبت به جهان عنوان کرد: کل صنایع دانش‌بنیان و فناور ایران که توانایی رقابت با صنایع خارجی را دارند، صنایع کوچک و استارت‌آپ‌ها هستند که پس از توسعه زمینه ایجاد صنایع بزرگ را فراهم می‌کنند.
 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در ارتباط با موانع و مشکلات صنایع کوچک کشور اظهار داشت: بانک‌ها به گونه‌ای که با صنایع بزرگ همکاری دارند، تعاملات لازم با صنایع کوچک را ندارند و علاوه بر آن مالیات بر ارزش افزوده‌ای که باید از مصرف‌کنندگان دریافت شود به دلیل شناخته شده‌تر بودن از صنایع کوچک اخذ می‌شود و همچنین مباحث بیمه‌ای و مشکلات کارگری از موانع صنایع کوچک محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخی قوانین مانع رشد تولید در صنایع کوچک می‌شوند، گفت: هر روز در کمیته‌ها و کارگروه‌های مختلف برای رفع موانع تلاش می‌شود اما این امر نیازمند عزم ملی و فرهنگسازی است چرا که برخی قوانین شفاف بوده اما تفاسیری که از آن می‌شود برای صنایع مشکل به‌وجود می‌آورد.

بگی خطاب به مسئولان در ارتباط با حمایت از صنایع کوچک بیان کرد: تقاضای ما از تمام مسئولان و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی این است که به صنایع کوچک به عنوان یکی از شاخصه‌های رشد توان تولید ملی، افزایش رقابت‌پذیری و صادرت و همچنین صنایعی با توان رفع نیازهای داخلی، به طور ویژه نگاه کنند و از نظر زیرساخت‌ها، تسهیل در قوانین و حقوق و نیز حمایت و پشتیبانی پایدار برای استواری تولید و اشتغال آنها تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: با فرمایشات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید اتفاقات خوبی رقم خورده و بسته‌های حمایتی و تشویقی از ادارات مختلف ارائه شده است و امیدواریم این بسته‌ها سبب ارتقا توان تولید صنایع کوچک و حفظ اشتغال آنها باشد.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'تفسیر برخی قوانین برای صنایع‌ کوچک مشکل‌ساز است؛ ایجاد ۱۳۶ هزار اشتغال پایدار در صنایع کوچک اصفهان' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز