cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه -۶۲۱/-۳۷/-۲۶ ساعت ۰۰:۰۰
 مدارس جای خرید و فروش لوازم‌التحریر نیست؛ فروش کتب درسی در مدارس با هیچ قانونی تائید نمی‌شود
تعداد بازدید صفحه : 15
مدارس جای خرید و فروش لوازم‌التحریر نیست؛ فروش کتب درسی در مدارس با هیچ قانونی تائید نمی‌شود
دسته بندی خبر:
تاریخ خبر : دوشنبه -۶۲۱/-۳۷/-۲۶ ساعت ۰۰:۰۰

رئیس اتحادیه فروشندگان کتاب و لوازم‌التحریر اصفهان گفت: مدارس جای آموزش سالم و پرورش کودکان ما است نه خرید و فروش کتاب و لوازم‌التحریر، این کار با هیچ قانونی تائید نشده و همچنین موجب ضربه خوردن به فروشندگان صنف ما می‌شود.

اکبر چیت‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درخبرنگاران ایرانیان سبز، در ارتباط با علل افزایش قیمت دفاتر مشق اظهار داشت: تولیدکننده باید پاسخگو باشد که چرا قیمت دفتر 500 تومانی به 3000 تومان رسیده است و قطعاً بالا رفتن قیمت کاغذ نیما نمی‌تواند علت این میزان رشد قیمت دفاتر باشد.

وی ادامه داد: نگرانی ما تنها دانش‌آموزان کم بضاعت و روستایی هستند که این فشار اقتصادی اثرات مخربی می‌تواند بر آنها داشته باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان کتاب و لوازم‌التحریر اصفهان با انتقاد از تدبیر وزارت آموزش و پرورش برای فروش کتب درسی در مدارس گفت: فروش کتاب و لوازم‌التحریر توسط آموزش و پرورش در مدارس اشتباه است چرا که طبق اصل 44 قانون اساسی فروش این اقلام توسط بخش دولتی صحیح نیست و باید به بخش خصوصی واگذار شود.
 

وی افزود: ما برای رونق بخشیدن به کسب و کار حوزه خودمان در تلاش برای واگذاری فروش کتب دبستان از آموزش و پرورش به کتاب و لوازم‌التحریرفروشان بودیم اما متأسفانه اجازه فروش کتب دوره دوم دبیرستان را هم از ما گرفته و در سال آینده نیز فروش کتب دوره اول دبیرستان به مدارس واگذار می‌شود.

چیت‌ساز با اشاره به آثار نامطلوب فروش کتب درسی در مدارس عنوان کرد: فروش کتاب در مدارس تاثیر نامطلوبی برای فعالیت مغازه‌داران و فروشندگان لوازم‌التحریر و کتاب در پی دارد و در اصفهان موجب بیکاری هزاران عضو اتحادیه لوازم‌التحریرفروشان در اول مهر می‌شود.

وی ادامه داد: مدارس جای آموزش صحیح و پرورش کودکان کشور است نه خرید و فروش اجناس و کتب و این کار با هیچ قانونی تایید نمی‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان کتاب و لوازم‌التحریر اصفهان با بیان اینکه طبق دستور مقام معظم رهبری حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی برای همه واجب است، بیان کرد: متأسفانه برخی معلمان در مدارس به جای فرهنگسازی نونهالان برای استفاده از اقلام ایرانی، برخی برندهای خارجی را تبلیغ می‌کنند و ما خواهان رسیدگی به این مسئله بوده‌ایم.

وی افزود: ورود اقلام خارجی به ایران برای فروش نشان از عدم حمایت از تولید ملی دارد و نباید حتی به کوچکترین اجناس مثل خودکار هم اجازه ورود داده شود تا ما بتوانیم در مغازه‌های خود تمام اجناس ایرانی را به فروش برسانیم.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر ' مدارس جای خرید و فروش لوازم‌التحریر نیست؛ فروش کتب درسی در مدارس با هیچ قانونی تائید نمی‌شود' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز