(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

همه مدارس خشت و گلی آذربایجان غربی برچیده می‌شوند

همه مدارس خشت و گلی آذربایجان غربی برچیده می‌شوند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی گفت: سرانه فضای آموزشی هر دانش آموز در این استان فقط ۴.۰۵ متر مربع بوده و از سرانه کشوری ۱.۲۹ مترمربع کمتر است و بزودی همه مدارس خشت و گلی آذربایجان غربی برچیده می‌شوند.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از ارومیه، آیدین رحمانی صبح امروز در جمع خبرنگاران با تشریح عملکرد اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی اظهار داشت: به دلایل متعددی این استان همواره از بابت فضای تحصیل دانش آموزان با مشکل روبه‌رو بوده بطوریکه سرانه آموزشی هر دانش آموز در استان 4.05 متر مربع است که استاندارد کشوری آن 5.34 مترمربع برای هر دانش آموز است.

وی افزود: نبود مدارس مناسب و سایر مشکلات سبب شده تا دستیابی استان به تحصیلات تکمیلی با مشکلات زیادی روبه‌رو شود و برای کاهش این مشکلات و عقب ماندگی‌ها باید همه دستگاه‌های استان با هم همکاری کنند.

رحمانی گفت: از دو نوع اعتبارات ملی و استانی برای نوسازی مدارس در آذربایجان غربی استفاده می‌شود و نگاه وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس کشور به این منطقه مثبت است و در مجموع آذربایجان غربی به همراه 3 استان دیگر نیاز به توجه بیشتری دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی تاکید کرد: در سال 97 اعتبارات ملی این اداره 119 میلیارد تومان بود که 114 میلیارد تومان تخصیص یافت و در مجموع در اعتبارات استانی مشکلی در راستای تامین اعتبار وجود ندارد و در سال 97 نزدیک به 146 میلیارد تومان اعتبار استانی اختصاص یافت که از سطح اعتبارات ملی بیشتر بود.
 

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات این اداره از ناحیه خیرین مدرسه ساز در سال 97 نیز 87 میلیارد تومان بود که 90 پروژه در قالب 347 کلاس درسی، 37 پروژه مشارکتی، 52 پروژه کلاس درسی بود که 41 زمین به متراژ 152 هزار متر مربع برای مدرسه سازی احداث شد و یک ساختمان مسکونی به ارزش یک میلیارد تومان و 2 پروژه ساخت سالن ورزشی واگذار شد.

رحمانی گفت: 5 مدرسه خشتی و گلی در استان وجود دارد که 11 کلاس در این مدرسه‌هاست و در آینده‌ای نزدیک این مدارس جمع آوری می‌شوند و در حال حاضر نیز ساخت مدرسه‌های جایگزین با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال ساخت هستند و تا پایان سال 99 نیز کلاس‌های کانکسی جمع آوری می‌شوند.تعداد بازدید صفحه : 87