cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: زینب شیدایی
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۹ ساعت ۰۰:۰۰
-
قزوین| واحدهای مسکونی شناسنامه‌دارمی‌شوند
تعداد بازدید صفحه : 10
قزوین| واحدهای مسکونی شناسنامه‌دارمی‌شوند
دسته بندی خبر: اقتصادی
تاریخ خبر : شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۹ ساعت ۰۰:۰۰
- اقتصادی ایران ، سبز

رئیس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان قزوین گفت: با افزایش هر یک سال عمر مفید ساختمان، ۱۰ هزار میلیارد تومان در کشور صرفه‌جویی می‌شود.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از قزوین، نشست صمیمانه مدیران سازمان نظام مهندسی استان قزوین با خبرنگاران صبح امروز با حضور جمعی از اهالی رسانه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

در این نشست که به بهانه روز خبرنگار و تقدیر از زحمات خبرنگاران برگزار شد، رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در به ثمر رسیدن اهداف نظام مهندسی ساختمان دارند چراکه زبان گویای مردم و از سوی دیگر تبیین کننده نقش اهمیت رعایت مقررات ملی ساختمان و مروج آن هستند.

سید کاظم مجابی با بیان اینکه ارتقاء کیفیت ساخت و حفظ حقوق بهره‌برداران از مهمترین اهداف نظام مهندسی ساختمان است بیان کرد: نظام مهندسی ارتباط مستقیم با بهره‌برداران ندارد و از همین رو خبرنگاران در این زمینه نقش بسیار مهمی دارند تا این نهاد را به هدف اصلی خود برسانند.

وی ضمن ارائه گزارشی در دو حوزه "برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان و راه‌اندازی دفتر مشاوره شهروندان" تصریح کرد: در راستای ارتقاء کیفیت ساخت و بهبود زندگی مردم و با هدف استفاده شهروندان از تجربیات این نهاد، دفتر مشاوره شهروندان در استان قزوین به صورت پایلوت راه‌اندازی شده است.
 

رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند به صورت رایگان از خدمات این دفتر استفاده کرده و از بانک اطلاعاتی این مجموعه که با رویکرد رفع نقایص صنعت ساختمان در قبل، حین و بعد از ساخت راه‌اندازی شده بهره‌مند شوند.

مجابی استفاده از مصالح با کیفیت را یکی از مهم‌ترین مولفه‌های استحکام در ساختمان برشمرد و گفت: استفاده از مصالح با کیفیت که از یک سو عمر مفید ساختمان را بیشتر کرده و از سوی دیگر کمترین آسیب را به محیط زیست بزند، از مهم‌ترین اهداف سازمان نظام مهندسی است.
 

نمایشگاه صنعت ساختمان در قزوین برپا می‌شود

وی تصریح کرد: در همین راستا نمایشگاه صنعت ساختمان از 16 تا 19 مهرماه در استان قزوین در بیش از 2000 متر مربع و در قالب 80 غرفه برپا می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین از تشکیل کمیسیون ویژه انتخاب شرکت‌های معتبر در این نمایشگاه خبر داد و بیان کرد: اولویت شرکت در این نمایشگاه، استفاده از ظرفیت‌های درون استانی است و سعی می‌شود تا شرکت‌های تولید کننده بهترین و باکیفیت‌ترین مصالح در این نمایشگاه حضور یابند.

واحدهای مسکونی شناسنامه‌دار می‌شوند

سید کاظم مجابی عنوان کرد: یکی از مشکلات بهره‌برداران عدم آگاهی از مصالح به کار رفته در ساختمان خریداری شده، شخص مهندس ناظر و مجری ساختمان و اطلاعاتی از این قبیل است که سبب می‌شود تا بهره‌برداران احساس امنیت کمتری از سازه خود داشته باشند.

وی افزود: در همین راستا یکی از برنامه‌های سازمان نظام مهندسی در راستای حفظ حقوق بهره‌بردار صدور شناسنامه برای هر واحد ساختمانی است که امیدواریم به سرعت محقق شود.

وثیق‌نیا، رئیس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان قزوین نیز در این نشست اظهار داشت: ارتقاء کیفیت زندگی مردم مهم‌ترین هدف ماست که سعی می شود با ترویج رعایت مقررات ملی ساختمان این هدف محقق شود.

وی با بیان اینکه رعایت مقررات ملی ساختمان از سویی می‌تواند حقوق بهره‌برداران را تامین کرده و از سوی دیگر عمر مفید ساختمان را افزایش دهد عنوان کرد: متاسفانه در کشورهای پیشرفته عمر ساختمان‌ها 100 سال است، این در حالی است که این مدت در کشور ما 24 سال اعلام شده است.

رئیس هیات مدیره نظام مهندسی استان قزوین تصریح کرد: با افزایش هر سال عمر ساختمان، بیش از 10 هزار میلیارد تومان در کشور صرفه‌جویی می‌شود که رقم بزرگی است.

وثیق‌نیا خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زمینه اقامات خوبی در استان قزوین انجام شده و صنعت ساختمان در استان نسبت به 20 سال گذشته متحول شده است به نحوی که سازه‌های 20 سال پیش با ساختمان‌های امروزی به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

در پایان این نشست از خبرنگاران رسانه‌‌ها تجلیل به عمل آمد.

خبرهای امروز

اجتماعی/ایران سبز: اخبار اربعین ۹۸| افزایش فضای اسکان زائران در موکب حضرت معصومه(س)

اجتماعی/ایران سبز: اعزام دوومیدانی کار چهارمحال و بختیاری به اردوی بورسیه ورزشی

اجتماعی/ایران سبز: عضو خبرگان رهبری: ‌حضور میلیونی زائران در اربعین دنیا را متحیر کرده است

اجتماعی/ایران سبز: اداره استاندارد به‌دنبال مچ‌گیری از واحدهای تولیدی گیلان نیست

اجتماعی/ایران سبز: طبیعت روستای «جیرده» در استان گیلان فرصتی برای جذب گردشگر + تصویر

اجتماعی/ایران سبز: احتمال تغییر قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال آینده / مجلس چک سفید امضاء به دولت نمی‌دهد

اجتماعی/ایران سبز: نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰: سودهای بانکی برای تولیدکنندگان با هیچ منطقی سازگار نیست‌

اجتماعی/ایران سبز: خسارت سنگین سیلاب در ۱۴ شهرستان استان گیلان / کشت دوم مزارع برنج از بین رفت

اجتماعی/ایران سبز: اوضاع نامناسب قطعه‌سازان خودرو در گیلان؛ ‌‌گلایه تولیدکنندگان از افزایش بی‌رویه قیمت مواد ...

اجتماعی/ایران سبز: عملکرد دستگاه‌های اجرایی گیلان در حوزه اقامه نماز مطلوب نیست

اجتماعی/ایران سبز: کمیّت و کیفیت اجرای پروژه بازآفرینی در استان تهران؛ گره کُندی روند بهسازی چیست؟

اجتماعی/ایران سبز: ۴.۵ میلیون نفر در محدوده بافت فرسوده شهری استان تهران سکونت دارند

اجتماعی/ایران سبز: ‌۶۳ محله در محدوده بافت فرسوده تهران تا ۱۴۰۰ نوسازی می‌شود

اجتماعی/ایران سبز: ارائه بسته‌های حمایتی به فعالان اقتصادی

اجتماعی/ایران سبز: اخبار اربعین ۹۸| روزانه ۹۰ اتوبوس از پایانه مسافربری قم زائران را به مرز منتقل می‌کند

اجتماعی/ایران سبز: اهدای 823 نسخه کتاب در چهارمحال و بختیاری


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'قزوین| واحدهای مسکونی شناسنامه‌دارمی‌شوند' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز