(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

همدان| بیش از ۸ هزار میلیارد تومان برای مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافت

همدان| بیش از ۸ هزار میلیارد تومان برای مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافت

-

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد‌تومان اعتبار در قالب تسهیلات و آورده بخش خصوصی برای ماشین‌های کشاورزی در کشور اختصاص دادیم.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از همدان، کامبیز عباسی امشب در مراسم آغاز به‌کار شانزدهمین نمایشگاه ملی کشاورزی و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات در همدان اظهار داشت: به رغم همه محدودیت‌ها و تحریم در کشور بذر‌کار را با یک دهم قیمت‌جهانی و با 95 درصد تکیه بر دانش بومی کشور تولید می‌کنیم.

وی افزود: 95 درصد جو و گندم کشور را با کمباین ساخت داخل برداشت کردیم. همچنین سالانه 2 تا 3 هزار بذر‌کار تولید می‌شود که از این تعداد 2 هزار عدد آن در همدان تولید شده است. یعنی همدان ظرفیت خاصی در تامین ماشین‌آلات کشاورزی کشور دارد. سال‌های اخیر سال‌های طلایی سرمایه‌گذاری مکانیزاسیون کشاورزی بوده است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: نمایشگاه‌ همدان جزو برترین‌ نمایشگاه‌های کشور در حوزه کشاورزی است. که در این نمایشگاه همیشه ماشین‌آلات نوین به نمایش در‌می‌آید و در کشور هم حدود 260 تا 270 عرضه کننده وسایل کشاورزی داریم.

وی با گلایه از اینکه در صنعت کشوربسیار کم به حوزه ماشین‌آلات کشاورزی توجه شده است، افزود: تقاضا داریم سالانه 250 تا 300 میلیو‌ن دلار برای صنعت کشاورزی اختصاص یابد و ماشین‌آلات کشاورزی را جزو نهاده‌های کشاورزی در نظر بگیرند.

عباسی با اشاره به اینکه اکثریت ماشین‌های کشاورزی استاندارد ساخته می‌شوند و در ساخت و نمایش ماشین‌های کشاورزی استاندارد در نمایشگاه‌ها هم حساسیت خاصی داریم، افزود: همچنین هر سال حدود 700 تا 800 شرکت‌ سازنده ماشین‌آلات آبیاری کشاورزی به لحاظ استاندارد‌ها چک می‌شوند.

وی گفت: یک کارخانه کمابین در کشور در آستانه ورشکستگی بود و حدود 50 کمابین هم نداشت در کمتر از 6 سال به مرحله تولید مجدد رسید و 3 هزار دستگاه کمباین تولید می‌کند. همچنین با حمایت وریز جهاد کشاورزی برای نخستین بار در کشور ماشین‌ها کشاورزی پلاک‌گذاری شدند و به عنوان سرمایه برای کشاورز محسوب می‌شود.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: ماشین‌های کشاورزی کشور بین سال‌های 86 تا 91 فقط 20 هزار دستگاه پلاک شده بود که بعد از این سال با همکاری ناجا، وزیر، اطلاعات221 هزار دستگاه پلاک‌گذاری شدند تا به عنوان سرمایه‌ برای کشاورز محسوب شود.- اقتصادی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 195