(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ملایر رتبه نخست پرداخت ‌تسهیلات اشتغالزایی را کسب کرد

ملایر رتبه نخست پرداخت ‌تسهیلات اشتغالزایی را کسب کرد

همدان ملاير

 به گزارش خبرنگاری ایرانیان سبز ازملایر، قدرت‌الله ولدی ظهر امروز در کارگروه‌ اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به اینکه در حوزه رونق تولید تعداد 162 طرح  با اعتبار 236 میلیارد تومان مصوب داریم، اظهارداشت: از این تعداد 75 طرح با مبلغ 100 میلیارد  تومان پرداخت و مبلغ 136 میلیارد تومان هنوز جذب نشده است. ‌

وی اعلام کرد: 3 اداره بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید در عملکرد مطلوب بوده اما در جذب  تسهیلات خوب عمل نکرده‌اند و لازم است تلاش خود را در این عرصه نیز بیشتر کنند.‌

ولدی با بیان اینکه سهمیه شهرستان ملایر در حوزه مشاغل خانگی 3 میلیارد و 650 میلیون تومان با تعداد 315 طرح بوده  است ،بیان کرد: از این میزان 284  طرح  با مبلغ 2 میلیارد و 50  میلیون تومان پرداخت و تعداد 31 طرح با مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون تومان مانده است.

فرماندار ویژه ملایر با تاکید به دستگاه های حمایتی برای جذب تسهیلات اشتغالزایی باقی مانده تا هفته‌های آینده، افزود: درصورت عدم جذب اعتبارات باقی مانده با دستگاه‌های مربوطه برخورد می‌شود.

ولدی با بیان اینکه سهمیه اشتغال امسال شهرستان 424 نفر اعلام شده که با نصف سهمیه  سال 99 این رقم به 600 نفر می‌رسد،  ابراز کرد : این درحالی است که  هم‌اکنون از این رقم 200 شغل ایجاد و در سامانه رصد ثبت شده است و لازم است دستگاه های اجرایی شهرستان اهتمام و‌جدیت بیشتری در زمینه داشته باشند.

ملایر در پرداخت تسهیلات اشتغال جلوتر از استان است

مدیر‌کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه با سه دستگاه حمایتی کمیته امداد، بهزیستی  و بنیاد شهید در استان اتمام حجت شده و موضوع به وزارت خانه نیز منتقل شده  است، گفت: تصمیم بر این شد که اعتبارات این 3 دستگاه حمایتی به صورت  شناور در اختیار سایر دستگاه‌ها  قرار گیرد.

‌احمد توصیفیان با اشاره به اینکه  در این زمینه فرصت کوتاهی به بنیاد شهید برای جذب مابقی تسهیلات داده شده است، تصریح کرد: مبلغ  70 درصد از تسهیلات  باقی مانده بهزیستی  و 25 درصد اداره کمیته امداد را  به صورت آزاد گذاشتیم تا سایر دستگا‌ه‌ها جذب کنند.

وی  با بیان اینکه در سال 98  مبلغ 808  میلیارد تومان  تسهیلات و اعتبارات  در بخش‌های مختلف  برای شهرستان ملایر پیش بینی شده است اظهارداشت:  طی 3 سال آینده  باید مبلغ 2 هزار و 786 میلیارد تومان منابع مالی و سرمایه گذاری  در این شهرستان جذب شود.

مدیرکل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  بیان کرد: با توجه به هدف گذاری برنامه ششم توسعه که نرخ بی کاری باید به 7.1 دهم درصد برسد، افزود:  با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سند توسعه راهبردی 3 ساله شهرستان می‌توانیم به این هدف برسیم.

توصیفیان با بیان اینکه امسال تعداد سهمیه اشتغال استان 20 هزار شغل است، ابراز کرد: از این میزان 3 هزار و 233 نفر سهمیه  شهرستان ملایر  بوده که  تاکنون تعداد یک هزار و 219 شغل در سامانه رصد ثبت شده است.

وی بیان کرد: شهرستان ملایر  در 4 ماهه ابتدای سال 38 درصد از سهمیه اشتغال تعهد شده  خود را انجام داده که با توجه به آمار و ارقام رقم قابل قبولی است. ‌

 مدیر کل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:  از مجموع 265 میلیارد تومان  تسهیلات اشتغالزایی استان و   مبلغ 48 میلیارد تومان برای 236  طرح  سهمیه شهرستان ملایر بوده است به همین دلیل نیز ملایر توانسته رتبه نخست استان به  خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه میزان تسهیلات  اشتغالزایی پرداخت شده در استان  از ابتدای امسال مبلغ 41 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است، گفت: شهرستان ملایر با 48 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده نزدیک به 6 میلیارد تومان جلوتر از میانگین استان جلوتر است.همدان ملاير اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 66