آغاز برداشت خوشه های طلایی برنج در گیلان

نوشته شده توسط محمد سیفی شنبه ۱۴۰۱/۴/۲۵ ساعت ۱۱:۵۰ - گروه خبری اجتماعی - مکان : گيلان لاهیجان

آغاز برداشت خوشه های طلایی برنج در گیلان

به گزارش خبرگزاری ایران سبز،برداشت خوشه های طلایی محصول برنج از شالیزارهای گیلان، در سال زراعی جاری با حضور دکتر اسدالله عباسی استاندار و جمعی از مسئولان گیلان در روستای فرشکی از توابع بخش چوکام شهرستان خمام آغاز شد.

استاندار در مراسم نخستین دروی محصول برنج با بیان اینکه وقتی با کمبود آب مواجه شدیم نظر برخی ها به کاشت نکردن برنج و پرداخت خسارت توسط بیمه به ازای آن بود گفت: با تشکیل قرارگاه جهادی مدیریت آب کشاورزی به فضل الهی با تلاش شبانه روزی مسئولان و همراهی و همدلی مردم، شاهد برداشت محصول برنج هستیم.
اسدالله عباسی ابراز امیدواری کرد: امسال تولید برنج در استان گیلان در واحد سطح افزایش داشته باشد و برنج مرغوب و با کیفیتی برداشت شود.
وی با اشاره به تولید ارقام پرمحصول جدید افزود: باید با تحقیقات لازم ارقام پرمحصول جدید بتواند از نظر کیفیت و قیمت همانند ارقام بومی نظیر برنج هاشمی که خواستگاهش شهرستان خمام است، رقابت کند.
استاندار ضمن خداقوت به همه کشاورزان گفت: همچنان پشتیبان همه کشاورزان گیلانی در زمینه تولید محصولات مختلف همچون برنج و چای هستیم و همه تلاشگران این حوزه ، مورد حمایت دولت هستند.
عباسی از همراهی رسانه ها بویژه صدا و سیما برای اطلاع رسانی مناسب و مداوم به کشاورزان در خصوص اجرای زمانبندی فصل زراعت قدردانی کرد و افزود: جهاد کشاورزی و همه دستگاه های متولی باید تمام قد در خدمت کشاورزان باشند.

برای ثبت نظر خود باید وارد سایت شوید ورود یا ثبت نام