(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ضرورت حضور دانشگاهیان و نخبگان علمی کشور برای روی کار آمدن مجلسی کارآمد

 ضرورت حضور دانشگاهیان و نخبگان علمی کشور برای روی کار آمدن مجلسی کارآمد

گيلان رشت

نقش مؤثر فرهیختگان در پیشرفت و تعالی جامعه بر هیچ‌ کس پوشیده نیست و دلسوزان انقلاب بر این باورند که یک مجلس کارآمد نیاز به روشنگری اساتید و دانشگاهیان داریم.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، امروزه نقش مؤثر دانشجویان و فرهیختگان علمی کشور در پیشرفت و تعالی جامعه بر هیچ‌ کس پوشیده نیست و کارشناسان و دلسوزان انقلاب بر این باورند که برای داشتن یک مجلس کارآمد و قدرتمند و همچنین دولتمردانی شایسته نیاز به روشنگری اساتید و دانشگاهیان داریم.

طبق فرموده امام خمینی(ره) «دانشگاه مبدأ همه تحولات است» و رهبر معظم انقلاب نیز بارها تأکید کردند: «جوانان ما شما دانشجویان؛ چه دختر، چه پسر و حتّی دانش‌آموزان مدارس روی ریزترین پدیده‌های سیاسی دنیا فکر کنید و تحلیل بدهید».

مقام معظم رهبری در دیدار خود با دانشجویان از آنها خواستند که به سراغ تولید علم بروند و با کار و تلاش از مرزهای دانش عبور کنند و با «انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن» مشکلات کشور را برطرف کنند.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد واحد رشت اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های نظام تعلیم و تربیت کشور بعد از انقلاب در حوزه آموزش عالی است و با وجود تمام تلاش‌ها و اقدامات هنوز با اهداف مدنظر فاصله عمیقی داریم.

کیوان میرزایی با بیان اینکه امام(ره) و مقام معظم رهبری جملات زیادی در رابطه با ریل‌گذاری صحیح نظام آموزشی کشور و به‌ویژه مقطع آموزش عالی فرمودند گفت: با توجه به تغییر راهبرد در ستاد مرکزی دانشگاه آزاد انتظار می‌رود که این دانشگاه بتواند با حرکات انقلابی و روحیه جهادی خلأهای موجود را پر کند.

وی با اشاره به اینکه مبانی اقتصادی مدیریتی و فرهنگی کشور با شاخص‌های دینی فاصله دارد خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشجویان هنوز نمی‌دانند که علت نامگذاری 16 آذر و روز دانشجو چیست و خلأهای اعتقادی موجود در نسل جدید به‌علت عملکرد اساتید کشور که همان خادمان فرهنگی جامعه هستند است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان عنوان کرد: در روز 16 آذر 3 نفر از بهترین جوانان این کشور برای اعتراض به ورود نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا توسط گارد شاهنشاهی قربانی شدند اما برخی از دانشجویان ما از این وقایع مهم تاریخ انقلاب کشور مطلع نیستند.

میرزایی با بیان اینکه وضعیت خلاءهای فرهنگی در آموزش و پرورش نسبت به دانشگاه شدیدتر است بیان کرد: تعداد زیادی از دانشجویان بغض شدیدی به‌خاطر جریانات اخیر و اعتراضات در کشور دارند و ما انتظار داریم برای تحقق انتظارات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ریل دانشگاه آزاد به مسیر اصلی خود برگردد بیشتر تلاش شود.

وی با انتقاد از اینکه بسیاری از اقدامات فرهنگی و زیربنایی در دانشگاه دقیقاً مخالف مبانی انقلاب در حال اجرا است ابراز داشت: در آموزش و پرورش سند 2030 به‌تناوب در حال اجرا است اما بسیاری از ما درگیر ظواهر و تشریفات اداری هستیم و اصل مطلب را فراموش کردیم.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که ما بتوانیم وکیل، وزیر، تئوریسین و نظریه‌پرداز را از متن دانشگاه آزاد تربیت کنیم و به جامعه تحویل دهیم و این انتظار بی‌جایی نیست زیرا بسیاری از ولنگاری‌های فرهنگی اقتصادی و علمی از دانشگاه‌ها نشأت می‌گیرد.

میرزایی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس وظیفه قانون‌گذاری را برعهده دارند و از همین رو حاکم بر همه ما هستند افزود: دانشگاه‌ها برای کمک به مردم جهت انتخاب افراد شایسته برای مجلس آینده نقش مهمی برعهده دارند تا مجلسی فشل و ناکارآمد روی کار نیاید و ما باید شاخص‌ها را تبیین کنیم.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: بسیج یک خیزش همگانی و کار جمعی و یک اعتقاد دینی است و از این‌رو در همه عرصه‌ها و موضوعات ورود می‌کند و به همه اقشار و اصناف تعلق دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد‌حسین صفوی بسیج را ریسمانی دانست که خیلی از دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند و تصریح کرد: بسیج حرکت‌های موجود در جامعه را کامل و اثربخش می‌کند و با نگاه به آرمان‌های بلند وارد جامعه شده و به‌سمت خلق می‌رود تا آنها را به‌سمت حق هدایت کند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) کار خود را از ایران شروع کرد اما رویکرد و نگاهی جهانی داشت گفت: امام(ره) و مقام معظم رهبری هر دو رویکرد جهانی داشته و قصد تمدن‌سازی اسلامی دارند و جریان بسیج جریان خواص بوده و افرادی در رأس آن حضور دارند که از اساتید و روشنفکران جامعه محسوب می‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بسیج توانست خود را به ساختار و الگویی برساند که بتواند به سوالات موجود در جامعه پاسخ دهد ابراز داشت: علت به‌وجود آمدن تمدن اسلامی فرهنگ اسلامی است و روح فرهنگ می‌تواند تمدن‌سازی کند.

ابراهیم چیرانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بسیج را یک جریان فرهنگی می‌دانند که محدود به یک نهاد نیست خاطرنشان کرد: سبک زندگی، اقتصاد و انحرافات اجتماعی را نمی‌شود بدون فرهنگ تغییر داد و هر جایی که بعد از انقلاب موفق شدیم از فرهنگ بومی و بسیجی در کارهای خود کمک گرفتیم.
 

گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 28