(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ببش از 16 هزار و 600 مستمری بگیر بهزیستی در چهارمحال و بختیاری

ببش از 16 هزار و 600 مستمری بگیر بهزیستی در چهارمحال و بختیاری

چهارمحال بختياري شهركرد

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: 16 هزار و 669 مددجوی بهزیستی چهارمحال و بختیاری مستمری دریافت می کنند.
به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از شهرکرد، معصومه محمدی بعدازظهر امروز در نشست خبری با گرامیداشت 12 آذر و هفته معلولان اظهار داشت: 16 هزار و 669  مددجوی بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری مستمری ماهانه دریافت می کنند.
وی افزود: هدف حوزه توانبخشی بهزیستی ارتقای توانمندسازی است و در این راستا 80 مرکز توانبخشی در استان فعالیت دارند، همچنین درخواست تاسیس این مراکز بسیار زیاد است.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: سال گذشته بهزیستی استان در مناسب سازی معابر حائز رتبه پنجم شد و امسال نیز در حوزه توانبخشی با 96.6 درصد جزو رتبه های برتر کشور شدیم.
محمدی خاطرنشان کرد: یک مرکز تخصصی توانبخشی معلولان ضایعه نخاعی در مرکز استان فعال است.
وی با اشاره به  ٢ الی ۵ سالگی به عنوان سن طلایی تشخیص نیاز به کاشت حلزون تصریح کرد: هزینه کاشت حلزون حدود 10 میلیون تومان است که با توجه به بضاعت مالی خانواده نیازمند اط 3 تا 6 و نیم میلیون تومان در این زمینه کمک شده است.
وی با اشاره به مسکن معلولان عنوان داشت: از زمان آغاز نهضت مسکن معلولان تاکنون 2 هزار و 129 نفر ثبت شده و برای معولان سیل زده نیز 50 مجوز تعمییر و مرمت منازل آسیب دیده صادر شده است.
محمدی اضافه کرد: تسهیلات مسکن به خانوارهای دومعلولی یکی از اولویتهای مهم بهزیستی است و امسال 60 میلیون تومان به مسکن شهری و 36 میلیون تومان مسکن روستایی این معلولان اختصاص می یابد. همچنین انشعابات این واحدهای مسکونی رایگان انجام می شود.
وی گفت: متمرکز کردن پرداخت یارانه مراکز توانبخشی از سال 97 در دستورکار قرار گرفت و در این مورد جزو استانهای پیشرو هستیم.
مدیرکل بهزیستی استان عنوان داشت: 32 هزار معلول و 3 هزاز و 300 زن سرپرست خانوار و 700 ان جی او در چهارمحال و بختیاری داریم.
وی با اشاره به اشتغال معلولان اضافه کرد: 16 مرکز شبانه روطی توانبخشی، 80 مرکز روزانه حرفه و کارگاه در استان فعال است و متقاضیان اشتغال می توانند 30 تا 50 میلیون تومان برای راه اندازی کسب کار دریافت کنند و 3 درصد از سهمیه استخدامی دستگاهها و نهادهای دولتی نیز به معلولان اختصاص دارد.

چهارمحال بختياري شهركرد اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 33