(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

«منطقه پرواز ممنوع» میهمان شهرهای بدون سینما شد

 «منطقه پرواز ممنوع» میهمان شهرهای بدون سینما شد

-

در حالی که انتقاداتی مبنی بر عدم درنظر گرفتن سانس مناسب و کافی برای فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» مطرح می‌شود که این فیلم با وجود همه مشکلات اکران در جایگاه سوم پرفروش‌ترین فیلم‌های روز قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از اصفهان فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» که پیشتر موفق به کسب عناوین برترین بازیگر مرد و جایزه ویژه ترغیب مخاطبان در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان شده بود، اکنون به اکران عمومی گذاشته شده و پس از فیلم‌های «مطرب» و «چشم گوش بسته» در هفته دوم فروش خود در رتبه سوم پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه سینمای ایران جای گرفته است.

مصطفی حدیدی از اعضای ستاد اکران مردمی فیلم منطقه پرواز ممنوع در استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رابطه با آمار فروش این فیلم در هفته دوم اکران، اظهار داشت: تاکنون در استان اصفهان بیش از 75 میلیون تومان برای تماشای این فیلم پرداخت شده است اما این آمار در کل کشور به بیش از 390 میلیون تومان می‌رسد.

وی افزود: سینماهایی که این فیلم را پخش می‌کنند عبارت‌اند از ساحل، سپاهان، پردیس چهارباغ، فلسطین، فرهنگیان و بهمن خوراسگان و در شهرستان‌های استان سینماهای یاسمن شاهین شهر، بهار گز، فرهنگ فولادشهر و بهمن کاشان و به تازگی در سینماهای شهرهای خمینی‌شهر، نجف‌آباد، اردستان و ... این فیلم را به اکران عمومی گذاشته‌اند.

عضو ستاد اکران مردمی فیلم منطقه پرواز ممنوع در استان اصفهان از مشکلات اکران این فیلم گفت و افزود: در سینماها اکثر سانس‌هایی که پرطرفدار هستند به فیلم مطرب اختصاص یافته و حتی سینماهایی که تک سالنه هستند، چندین سانس را به این فیلم اختصاص داده‌اند. به همین خاطر می‌توان بخشی از درآمد فروش این فیلم را مربوط به سانس‌های پرطرفداری دانست که اکثر سینماهای کشور به این فیلم اختصاص دادند. این در حالی است که برخی سینماها تنها یک سانس در روز را به فیلم منطقه پرواز ممنوع اختصاص داده‌اند و حتی سینماهایی مانند سینما فرهنگیان در یکی دو روز از روزهای هفته، پخش این فیلم را در دستور کار خود قرار ندادند.
 

وی با اشاره به استقبال خوب رده سنی کودکان و نوجوانان گفت: معمولاً والدین، کودکان و نوجوانان خود را به رفتن به سینما تشویق می‌کنند اما در طول اکران این فیلم بارها دیده‌ایم که بچه‌ها از پدر و مادر خود می‌خواهند که به دیدن این فیلم بیایند. این بچه‌ها معمولاً از طرف مدارس خود به تماشای این فیلم نشسته‌اند و به قدری تحت تاثیر آن قرار گرفتند که باز هم می‌خواهند به همراه خانواده به دیدن این فیلم بیایند.

وی افزود: استقبال هر روز رو به افزایش است و برای مثال در روز گذشته در سینما یاسمن شاهین‌شهر، آمار فروش این فیلم حدود سه برابر بیشتر از پرفروش‌ترین فیلم این روزهای سینمای ایران یعنی مطرب بوده ‌است. با این روند پیش‌بینی می‌شود که منطقه پرواز ممنوع در پایان اکران عمومی خود بتواند جایگاه خود را در جدول فروش افزایش دهد.

حدیدی ادامه داد: ما سعی کرده‌ایم که فیلم را تا جایی که ممکن است در سراسر استان اصفهان به نمایش دربیاوریم تا خانواده‌ها و بچه‌ها بتوانند این فیلم را تماشا کنند و لذت ببرند. برای این منظور سینماهای سیار به کار گرفته شدند تا در مناطقی که سینما ندارند، فیلم را به نمایش درآورند. شهرهای کوهپایه، درچه و سجزی از جمله این مناطق بودند که استقبال خوبی هم رقم زدند.- اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 33