(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

قدردانی رئیس فراکسیون امید مجلس از همراهی مردم در کنترل آشوب ها؛ ایستادگی مردم پای انقلاب ستودنی است

 قدردانی رئیس فراکسیون امید مجلس از همراهی مردم در کنترل آشوب ها؛ ایستادگی مردم پای انقلاب ستودنی است

-

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به همراهی مردم در کنترل آشوب‌ها گفت: مردم به رغم تمامی مسائل و مشکلات در زمینه معیشت و بیکاری اما هر گاه پای انقلاب در میان باشد حضور چشمگیر و بی‌بدیلی را نسبت به جوامع دیگر دارند.

به گزارش  خبرنگار ایرانیان سبز از ری، محمدرضا عارف عصر امروز در همایش بزرگ «بانوی ایرانی؛ ظرفیت، فرصت و چالش‌ها» که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: بیانیه گام دوم به اتکای عملکرد چهار دهه گذشته، راهبرد دهه پنجم انقلاب و مشخص کننده سمت و سوی انقلاب در دهه پنجم است.

وی افزود: مقام معظم رهبری 7 گام توسعه را در بیانیه گام دوم انقلاب در نظر دارند که نخستین آن توسعه علم و فناوری است.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به سهم زنان در انقلاب اسلامی تصریح کرد: بانوان نقش کلیدی، محوری و مضاعف در رویدادهای پیش و پس از انقلاب داشته‌اند و علاوه بر ایفای نقش خود باعث نشاط و انگیزه در مردان و جوانان نیز بودند.
عارف با اشاره به نقش مهم و اساسی زنان در جامعه گفت: بحث بانوان در توسعه کشور چالشی و جدی است و بر اساس تجربه 4 دهه گذشته می‌توان گفت امروز راهبرد اصلی ما باید افزایش مشارکت زنان در تمامی زمینه‌ها باشد.

وی ادامه داد: نیمی از جمعیت کشور ما را بانوان تشکیل می‌دهند و از نظر شاخص‌های کیفیت سهم زنان بیش از 50 درصد است لذا زنان سرمایه ارزشمندی در خدمت کشور هستند و همان گونه که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز مطرح شده سهم زنان باید در علم و فناوری بالاتر باشد، از این رو برای استفاده از ظرفیت بانوان نیاز به یک بازنگری جدی در نگرش‌ها داریم.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتقای جایگاه زنان در کشور افزود: دولت در این زمینه گام‌های خوبی برداشته است و سهم زنان در حوزه‌های مدیریتی در حال حاضر در حال پیشرفت است.

عارف در پایان با اشاره به همراهی مردم در کنترل آشوب‌ها خاطرنشان کرد: مردم و همراهی موثر آن‌ها در کنترل آشوب‌ها دیده شد و به رغم تمامی مسائل و مشکلات در زمینه معیشت و بیکاری، اما هر گاه پای انقلاب در میان باشد حضور چشمگیر و بی بدیلی را نسبت به جوامع دیگر دارند.- اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 33