cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۶ ساعت ۱۰:۵۳
گيلان بندرانزلی
توسعه گردشگری در منطقه آزاد انزلی زمینه‌ساز رونق اقتصادی گیلان است
تعداد بازدید صفحه : 8
توسعه گردشگری در منطقه آزاد انزلی زمینه‌ساز رونق اقتصادی گیلان است
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۶ ساعت ۱۰:۵۳
گيلان ، بندرانزلی اجتماعی ایران ، سبز

استاندار گیلان گفت: اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری منطقه آزاد انزلی مورد استقبال مردم گیلان و مسافران قرار گرفت که زمینه‌ساز رونق اقتصاد استان نیز است.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از منطقه  آزاد  انزلی، ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و تکریم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ضمن تبریک سالروز تشکیل بسیج اظهار داشت: نهاد بسیج یک نهاد مردمی است که در راستای حفظ و صیانت از آرمان‌های انقلاب تلاش‌های موثری داشته و این مناسبت خجسته را تبریک عرض می‌کنم.

استاندار گیلان با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی همانند سایر دستگاه‌ها و ارکان دولت، فعالیت‌های خوبی در جهت تحقق اهداف و برنامه‌های دولت داشته است افزود: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی همواره مستلزم برنامه‌ریزی و تلاش و کوشش مستمر برای دستیابی به برنامه‌های 5 ساله و 20 ساله است.

زارع استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذار را از اهداف دولت دانست و گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ظرفیت‌های خوب منطقه آزاد موجب رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار شده و باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران گرایش خاصی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه داشته باشند.
 

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه 200 واحد صنعتی و تولیدی با اشتغالزایی 20 هزار نفر در منطقه آزاد انزلی در حال فعالیت هستند افزود: این میزان ظرفیت اشتغال و واحد صنعتی موجب توسعه استان می‌شود و برخی از این تولیدکنندگان  قبلاً وارد کننده بودند اما امروز تولیدکننده هستند.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری اشاره و بیان کرد: اقدامات انجام شده در این حوزه نیز مورد استقبال خوب مردم گیلان و مسافران قرار گرفت بنابراین توسعه گردشگری در گیلان علاوه بر افزایش ظرفیت میزبانی از گردشگران می‌تواند زمینه‌ساز رونق اقتصادی و ارتقاء اشتغال نیز باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه منطقه آزاد در توسعه همه جانبه اقتصاد منطقه، کشور و تجارت ملی و منطقه‌ای تاثیرگذار است افزود: ما از این منطقه به عنوان تنها منطقه ازاد شمال کشور با ظرفیت‌های متعدد یاد می‌کنیم که می‌تواند کانون توسعه در محورهای مختلف باشد.

زارع ضمن تقدیر از زحمات رضا مسرور، مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد انزلی گفت:  روزبهان نیز دارای دانش و تجربه خوبی است که امیدواریم در انجام وظایف خود موفق باشند و انتطار داریم که با تلاش مستمر و برنامه‌‌محوری، انتظارات رئیس جمهور و مردم را برآورده کند.

به گزارش تسنیم، در پایان مراسم از زحمات رضا مسرور قدردانی شد و وی به عنوان مشاور اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی کشور منصوب شد همچنین سیدمحمدولی روزبهان نیز به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب شد.

بندرانزلی دارای ظرفیت‌های فراوان در توسعه صنعتی و گردشگری است که در توسعه و رونق اشتغال نیز تأثیرگذار است و نیازمند توجه ویژه است.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'توسعه گردشگری در منطقه آزاد انزلی زمینه‌ساز رونق اقتصادی گیلان است' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز