cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۵ ساعت ۰۹:۵۷
-
افزایش بارش‌ها و کاهش شدید دمای هوا در گیلان/ آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با بحران احتمالی
تعداد بازدید صفحه : 8
افزایش بارش‌ها و کاهش شدید دمای هوا در گیلان/ آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با بحران احتمالی
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۵ ساعت ۰۹:۵۷
- اجتماعی ایران ، سبز

در پی پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران و برف و کاهش شدید دمای هوا در گیلان ستاد مدیریت بحران استان گیلان تشکیل شد و دستگاه‌های اجرایی آن به حال آماده‌باش درآمدند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی در روزهای گذشته مبنی بر بارش باران و برف و کاهش شدید دمای هوا در گیلان، شامگاه جمعه ستاد مدیریت بحران استان گیلان به ریاست استاندار تشکیل شد و دستگاه‌های اجرایی استان متعاقباً برای مقابله با بحران احتمالی به حال آماده‌باش درآمدند.

استاندار گیلان در جلسه ستاد مدیریت بحران استان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی، امدادی و خدمات رسان باید بیش از گذشته آمادگی لازم را داشته باشند عنوان کرد: هریک از مدیران دستگاه‌های اجرایی باید براساس وظایف ابلاغی با تقویت تجهیزات، پیش‌بینی لازم برای اجرای وظایف خود و خدمت‌رسانی به مردم را انجام دهند.

ارسلان زارع تجربه جاری شدن سیلاب در تاریخ 21 و 22 مهرماه امسال در گیلان و خسارت‌های زیادی که به سبب آن در استان به وجود آمد را مورد اشاره قرار داد و افزود: با توجه به شرایط ناپایداری‌های جوی در استان تمامی دستگاه‌های اجرایی گیلان موظف به هماهنگی بیشتر با فرمانداران در سطح شهرستان‌ها هستند.

وی برای فرمانداران شهرستان‌های مختلف گیلان نیز توصیه‌هایی داشت و خاطرنشان کرد: فرمانداران ضمن برگزاری جلسات ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، متناسب با پیش‌بینی هواشناسی و میزان افزایش بارش‌ها باید اقدامات لازم را در جهت افزایش سطح آمادگی و پیشگیری از وقوع خسارت‌ها انجام دهند.

ارسلان زارع با اشاره به اینکه اداره کل هواشناسی هرگونه تغییرات ایجاد شده در نقشه‌های جوی را باید به صورت دقیق و در اسرع وقت اطلاع‌رسانی کند اظهار داشت: علاوه بر انجام تمامی این فعالیت‌ها مستندسازی اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌ها در جهت جبران خسارت‌های احتمالی نیز واجب و ضروری است.

وی بر ضرورت استمرار ارائه خدمات لازم از سوی کلیه نیروهای امدادی، خدماتی، پلیس راه و راهور نیز تاکید کرد و ابراز داشت: به کشاورزان، دامداران، کوهنوردان، گردشگران و مسافران با همکاری صدا و سیما و سایر رسانه‌ها هشدارهای لازم حتماً اعلام شود تا از بروز هرگونه خسارت جلوگیری به عمل آید.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'افزایش بارش‌ها و کاهش شدید دمای هوا در گیلان/ آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با بحران احتمالی ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز