cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۳ ساعت ۱۰:۱۹
-
۳۰ درصد از شهرهای بزرگ کشور این هفته سفیدپوش می‌شوند
تعداد بازدید صفحه : 8
۳۰ درصد از شهرهای بزرگ کشور این هفته سفیدپوش می‌شوند
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۳ ساعت ۱۰:۱۹
- اجتماعی ایران ، سبز

با توجه به نقشه‌های هواشناسی و ورود سامانه بارش‌زا از سیبری به کشورمان طی هفته آینده اغلب نقاط ایران شاهد بارش‌ برف و باران خواهند بود و احتمالا نزدیک به ۳۰ درصد شهرهای بزرگ ایران برای اولین بار در پاییز ۹۸ سفید پوش می‌شوند.

به گزارش گروه استان‌های خبرنگار ایرانیان سبز، استقرار سامانه بارشی که از سیبری وارد ایران شده‌ این هفته عامل بیشترین تغییرات جوی در نیمی از کشورمان می‌شود و در بسیاری از نقاط ایران شاهد بارش‌های قابل توجه برف و باران پاییزی خواهیم بود.

کارشناسان سازمان هواشناسی براساس اطلاعات موجود  نقشه‌های ماهواره‌ای در این زمینه تاکید می‌کنند این سامانه از اواخر روز جاری پنج‌شنبه 23 آبان 98 وارد خاک ایران شده و حداقل برای 6 روز آینده بخش عمده‌ای از خاک کشورمان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد؛ به صورتی که احتمالا بخش شمال‌غربی، غرب، مرکزی و مناطقی از شمال شرق کشورمان متاثر از این سامانه می‌شود.
در این زمینه کارشناسان می‌گویند استقرار و پایداری این سامانه به اندازه‌ای است که علاوه بر کاهش محسوس درجه حرارت هوا در بیشتر شهرهای ایران احتمالا بیش از 30 درصد از شهرهای بزرگ کشور شاهد برف پاییزی قابل توجه است.
به این ترتیب و با توجه به نقشه‌های ماهواره‌ای امروز سردترین نقطه ایران اردبیل با درجه حرارتی معادل 1 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و گرمترین نقاط کشور هم جزایر ابوموسی و کیش با 28 درجه سانتی‌گراد بالای صفر هستند. ساکنان تهران نیز امروز شاهد آسمانی غبارآلود هستند که رفته رفته از اواخر ساعات روز از آلاینده‌ها کاسته شده و شرایط هوا تقریبا نرمال می‌شود اما از اوایل روز جمعه شاهد افزایش حجم ابر در کلانشهر تهران هستیم. بنابراین اهالی پایتخت امروز در گرمترین ساعت روز درجه حرارتی نزدیک به 12 درجه و در خنک‌ترین ساعت نیز 6 درجه سانتی‌گراد را تجربه می‌کنند.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر '۳۰ درصد از شهرهای بزرگ کشور این هفته سفیدپوش می‌شوند ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز