(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع): دشمنان مغلوب توطئه‌های خود علیه نظام جمهوری اسلامی می‌شوند

 تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع): دشمنان مغلوب توطئه‌های خود علیه نظام جمهوری اسلامی می‌شوند

تهران تهران

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی گفت: تا زمانی که مردم با قرآن و اهل بیت(ع) مأنوس باشند دشمنان هیچ قدمی نمی‌توانند بردارند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از ری، مراسم تجلیل از حافظان کل قرآن کریم مرکز آموزش قرآن کریم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ظهر امروز در تالار شیخ صدوق(ره) برگزار شد.

آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری در این مراسم با بیان اینکه ریشه انسان از اُنس است و نیاز به مونس و همدم دارد اظهار داشت: اُنس با قرآن بهترین عمل برای کسانی است که دل زنده هستند.

وی بیان کرد: اُنس در برخی موضوعات برای جوانان سم محسوب می‌شود و ذهن انسان را آلوده خواهد کرد لذا باید از این امور که خطرناک‌ترین آن، اُنس با دوست ناشایست است فاصله گرفت.

آیت‌الله ری‌شهری افزود: اُنس گرفتن با قرآن دارای مراتب قابل توجهی است که شامل تلاوت قرآن، حفظ قرآن، اُنس با معارف و حقیقت قرآن است که در صورت نزدیکی به آن امکان جدایی وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: قرآن و اهل بیت(ع) از هم جدا نمی‌شوند اما دشمنان، قرآن و اهل بیت(ع) را از یکدیگر جدا کردند و در حال حاضر نیز پس از گذشت 14 قرن همچنان خداوند بر کشور ما منّت نهاده و این دو گنج با هم عجین هستند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: دشمنان متصورند که می‌توانند با توطئه‌های خود نظام جمهوری اسلامی را از پا درآورند اما قطعاً زمانی که با جمعیتی مأنوس با قرآن و اهل بیت(ع) روبه رو شوند هیچ کاری نمی‌توانند بکند که این مقدمه ظهور حضرت مهدی(عج) است.

وی تأکید کرد: در شرایط فعلی جوانان این مرز و بوم و پیروان ولایت نخواهند گذاشت که دشمن این عنایت بزرگ را از مردم سلب کند و این آخرین امتحان مردم است و پس از اینکه از این امتحان نیز سربلند و موفق بیرون بیاییم امیدوارم که شاهد ظهور منجی عالم بشریت باشیم.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه داد: باید پیوند نظام و ولایت بیشتر شود و کسی که با قرآن اًنس بگیرد هیچ وحشتی در زندگی برای او پیش نمی‌آید.

حافظان قرآن مبلغان مفاهیم قرآنی هستند

در ادامه عباس سلیمی، معاون فرهنگی و امور زائران آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) نیز اظهار داشت: قرآن کریم منشور بی‌بدیل وحی، کتاب سعادت و خوشبختی است، قرآن سند هویتی مسلمانان و کتاب انسان‌سازی و قانون اساسی انقلاب اسلامی است که باید در تمامی زمینه‌ها در رأس امور قرار گیرد.

وی افزود: مرکز آموزش قرآن کریم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با وجود پرسنل محدود موفق شد ضمن اجرای توصیه پیامبر اسلام(ص) در شکل‌گیری زندگی سعادتمندانه نقش مؤثری داشته باشد.

معاون فرهنگی و امور زائران آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بیان کرد: آموزش حفظ قرآن به عنوان اساسی‌ترین کار فرهنگی این آستان مقدس با حمایت‌های بی‌دریغ مسئولان در دستورکار قرار دارد و به لطف خدا از رهگذر این دیدگاه از سال 69 تاکنون قریب به 80 هزار  نفر از نوجوانان و جوانان میهن اسلامی در کلاس‌های این آستان قرآن آموختند.

سلیمی ادامه داد: همچنین 100 استاد و مربی حفظ قرآن که از رتبه‌های برتر کشوری و جهانی هستند نیز در این مرکز مشغول آموزش و خدمت‌رسانی به علاقه‌مندان به حفظ قرآن هستند.

وی با بیان اینکه این حرکت اقدامی در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری به منظور تربیت 10 میلیون نفر حافظ کل قرآن کریم است بیان کرد: در حال حاضر حدود 40  هزار نفر از فرزندان بزرگ و عزیز این مردم به عنوان حافظ اجزاء مختلف قرآنی در این مرکز حضور دارند و تحت آموزش هستند.

معاون فرهنگی و امور زائران آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) افزود: امروز با پیوستن 26 نفر از حافظان کل قرآن، مجموع حافظان کل قرآن به 280 نفر می‌رسد که از کودک تا افراد میانسال در میان حافظان کل قرآن کریم وجود دارند و به عنوان یک مبلغ می‌توانند مفاهیم قرآنی را ارائه کنند.


 

تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 32