cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
سه شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۱ ساعت ۱۲:۲۶
تهران تهران
 آیا آب سد ماملو تا اردیبهشت ماه ۹۹ به پیشوا می‌رسد؟
تعداد بازدید صفحه : 11
آیا آب سد ماملو تا اردیبهشت ماه ۹۹ به پیشوا می‌رسد؟
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۱ ساعت ۱۲:۲۶
تهران ، تهران اجتماعی ایران ، سبز

پس از سال‌ها انتظار شهروندان شهرستان پیشوا برای انتقال آب سد ماملو اکنون مسئولان این شهرستان از تحقق این وعده تا پایان اردیبهشت‌ماه ۹۹ خبر دادند.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از پیشوا، سال‌هاست که موضوع انتقال آب از سد ماملو و حق‌آبه آن به شهرستان پیشوا به مهّم‌ترین دغدغه مردم و مسئولان این شهرستان تبدیل شده است. امری که با وجود قطعی‌های مکرر و مشکلات در آبرسانی شرایط دشواری را برای شهروندان این شهرستان ایجاد کرده تا جایی که چندی پیش با ورود جدی دادستانی پیشوا و تأکید بر بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی و همچنین تغییرات ایجاد شده در آبفای جنوب شرق استان تهران، اکنون به نظر می‌رسد این مطالبه مهّم مردم شهرستان پیشوا پس از سال‌ها رنگ عمل به خود گرفته و پیش‌بینی می‌شود وارد فاز اجرایی شود.

 آب ماملو تا اردیبهشت 99 به پیشوا می‌رسد

در این راستا حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: با وجود اختصاص 30 میلیون مترمکعب آب سد ماملو به شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران تاکنون شهرستان پیشوا از آن بی‌بهره بوده است.

وی افزود: به منظور اختصاص حق‌آبه شهرستان پیشوا از سد ماملو، پیگیری‌های مجدانه‌ای در سال‌های اخیر و همچنین در سال جاری صورت گرفته تا بتوان آب پایداری را برای منطقه تأمین کرد.

فرماندار پیشوا با اشاره به آغاز عملیات اجرایی انتقال آب ماملو به شهرستان پیشوا تصریح کرد: این امر به زودی آغاز و از 27 آبان‌ماه تجهیز کارگاه آن آغاز می‌شود و در پایان اردیبهشت‌ماه سال آینده مردم پیشوا از آب ماملو بهره‌مند خواهند شد.

عباسی ادامه داد: با توجه به اُفت فشار آب در تابستانی که پشت سر گذاشتیم اقدام به حفر دو حلقه چاه در شهر پیشوا شده است که با حفر این دو حلقه 15درصد به کل منابع آبی شهر پیشوا افزوده می‌شود.

عملیات حفاری انتقال آب سد ماملو به پیشوا اجرایی می‌شود

همچنین علی اسدی رئیس شورای شهرستان پیشوا نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در خصوص آبرسانی از سد ماملو به شهرستان پیشوا مقرر شده از 27 آبان‌ماه پیمانکار کار خود را آغاز کند زیرا تقریباً 10 روز جهت تجهیز کارگاه نیز به زمان نیاز است.

وی تصریح کرد: پس از تجهیز کارگاه بلافاصله عملیات حفاری آغاز خواهد شد و بحث لوله‌گذاری آن با استفاده از لوله‌های 600 میلی‌متری انجام می‌شود.

رئیس شورای شهرستان پیشوا سپس با اشاره به زمان افتتاح این پروژه نیز افزود: امیدواریم با عزم و همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی شهرستان و ارگان‌هایی که می‌توانند در این امر مؤثر باشند مردم پیشوا به زودی از آب سد ماملو بهره‌مند بشوند.

اسدی در پایان خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته تا پایان اردیبهشت‌ماه 99 می‌توانیم از سد ماملو برای شهرستان پیشوا آب داشته باشیم.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر ' آیا آب سد ماملو تا اردیبهشت ماه ۹۹ به پیشوا می‌رسد؟ ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز