(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

هفته وحدت فرصتی برای وحدت و همدلی جهان اسلام است

 هفته وحدت فرصتی برای وحدت و همدلی جهان اسلام است

تهران تهران

ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران تاکید کردند: دشمنان اسلام همواره از وحدت مسلمین وحشت داشته‌اند و امروز نیز با تمام توان به دنبال از بین بردن وحدت در جوامع اسلامی تلاش می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از شهرستان‌های استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری ظهر امروز در خطبه نماز جمعه شهرری اظهار داشت: مفهوم سالگرد ولایت و امامت حضرت حجت این است که عهد و پیمان خود را با امام زمان(عج) تجدید کنیم، امام زمان(عج) سلطان عصر بوده و گره تمامی کارها به دست او می‌باشد.

وی سپس با اشاره به اقدام سران استکبار در ایجاد تفرقه و نفاق در میان مسلمان تصریح کرد: متأسفانه امروز خائنین به اسلام با ایجاد تفرقه تلاش می‌کنند تا میان شیعه و سنی فاصله ایجاد کنند ما امروز دشمن مشترکی داریم که اسرائیل و آمریکاست که به دنبال ایجاد اختلاف هستند و در صورت تسلط به هیچ گروهی رحم نخواهند کرد.

امام جمعه شهرری با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم راهپیمایی 13 آبان افزود: مراسم 13 آبان امسال در کل کشور به خوبی برگزار شد و مردم در شعارهای خود رسماً اعلام کردند که مذاکره با آمریکا نه! مبارزه با آمریکا آری.

شاهچراغی در ادامه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دانش‌آموزان تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب در جمع دانش‌آموزان فرمودند که آمریکای سال 1343 با امروز تغییر نکرده و همان درنده‌خویی و گرک‌صفتی را دارد.

وی با بیان اینکه امروز مردم و مسئولان ما می‌دانند که مشکل کشور ما اقتصادی است گفت: راه‌حل مشکل کشور ما مذاکره با آمریکا نیست، مشکل اصلی کشور رونق تولید است لذا باید به ظرفیت‌های داخلی خود اعتماد کرده و مشکلات را از سر راه مردم برداریم.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه چشم‌پوشی از تعامل با آمریکا در حالی است که سایر کشورها تمایل به همکاری دارند گفت: یک سال آمریکایی‌ها و 6 ماه اروپایی‌ها ما را در موضوع برجام معطل کردند که در همین جا و با تشکر از مسئولان فعلی و تمامی تلاشگران این عرصه برداشتن گام چهارم را ارج می‌نهیم.
 

دشمنان همواره از راه ایجاد اختلاف سعی می‌کنند به اهداف خود برسند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه رباط کریم در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی دشمن‌شکن جمعه این هفته شهرستان با تبریک هفته وحدت گفت: هفته وحدت از ابتکارات سرنوشت‌ساز امام راحل عظیم‌الشأن است که تا به حال بخش عمده‌ای از توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده است.

وی با اشاره به اینکه اهمیت وحدت و اتحاد و دوری از تفرقه و اختلاف بر کسی پوشیده نیست بیان کرد: دشمنان همواره از راه ایجاد اختلاف سعی می‌کنند به اهداف خود برسند که یک نمونه آن جنگ‌های نیابتی در منطقه است که دشمن با ایجاد گروه‌های تکفیری و تروریستی به دنبال تشدید جنگ میان شیعه و سنی و تقابل مسلمانان با یکدیگر بود.

امام جمعه ربا‌ط‌کریم با تأکید بر اینکه تنها راه مقابله با دشمنان و خنثی کردن توطئه آن‌ها تقویت وحدت و اتحاد میان مسلمانان است افزود: سخنان ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد بی‌نتیجه بودن مذاکره صراحتاً سیاست جمهوری اسلامی را مشخص می‌کند که یک نمونه عینی و بارز این مذاکرات برجام است.

ترابی سپس ادامه داد: برجام چه دستاوردی برای ملت ما داشته است؟ کدام مشکلات کشور و معیشت مردم را حل کرده است؟ جز اینکه آمریکا را در اعمال فشار بیشتر و تهدیدهای جدید گستاخ‌تر کرده است.

وی اظهار داشت: تجربه برجام تجربه تلخی است که ملت ایران یک بار دیگر این تجربه تلخ را تکرار نخواهد کرد چرا که مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود.

امام جمعه رباط‌کریم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که هدف آمریکا از اصرار به مذاکره این است که نشان بدهد ملت ایران به زانو درآمده و تسلیم شده است گفت: آمریکا آرزوی تسلیم شدن ملت ایران را به گور خواهد برد.

ترابی با اشاره به برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از سوی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با توجه به اینکه 19 ماه از خروج رسمی آمریکا و خروج عملی اروپا می‌گذرد و آن‌ها اراده‌ای برای عمل به تعهدات خود ندارند و علیرغم بدهکار بودن، ژست طلبکار به خود گرفته‌اند باید این گام‌ها محکم‌تر و از نظر زمانی با فاصله کمتری برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: کاهش میلی‌متری تعهدات برجامی دردی را دوا نمی‌کند و آمریکا و اروپا را سر عقل نمی‌آورد و او را مجاب به انجام تعهدات خود نمی‌کند بلکه تنها گزینه موجود برای حفظ منافع ملی خروج از برجام است.

اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی از توطئه‌های دشمنان است​​​​​​​

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: متاسفانه در این حادثه تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند و خانه‌های تعدادی دیگر نیز ویران شد ضمن تسلیت به این عزیزان اگر مسئولان اعلام کنند مردم کشورمان آماده کمک رسانی هستند.

وی به هفته وحدت اشاره کرد و افزود: دشمنان اسلام همواره از وحدت مسلمین وحشت داشته‌اند و امروز نیز با تمام توان به دنبال از بین بردن وحدت در جوامع اسلامی تلاش می‌کنند.

امام جمعه موقت ورامین بیان کرد: اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی از توطئه‌های دشمنان است تا صدای واحد از جامعه اسلامی شنیده نشود و ما در مبانی اعتقادی بحث می کنیم، منطقی و عقلانی گفت وگو می کنیم اما در مشترکات و تقابل دشمنان مشترک یک حرف می زنیم.

محمودی همچنین عنوان کرد: اسرائیل غاصب نه شیعه را به رسمیت می شناسد و نه سنی را و گروه های تکفیری مانند داعش نیز که به صورت مکرر در حال جنایت هستند از اینرو باید از فرصت هفته وحدت برای ایجاد وحدت و همدلی جهان اسلام حول محور پیامبر رحمت(ص) بهره برد و اجازه ندهیم افرادی عالمانه یا جاهلانه این وحدت مبارک را مخدوش کنند.

وی با اشاره به روز 14 آبان به عنوام فرهنگ عمومی گفت: برخی افراد در اجرای مصوبات این شورا تعلل می‌کنند در حالی که فرهنگ متعلق به تمام مردم است و فقط مخصوص دستگاه‌ها و نهادها نیست.

امام جمعه ورامین سپس تصریح کرد: مسئله جمعیت و فرزندآوری از دیگر مسائل فرهنگی است که باید عموم مردم نسبت به آن حساس باشند از دیگر معضلات فرهنگی جامعه مساله طلاق است و نباید اجازه دهیم زندگی ها از هم بپاشد مگر آن که هیچ راهی جز طلاق نباشد.

تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و رونق تولید راه شکوفایی اقتصاد است

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به آغاز هفته وحدت اظهار داشت: انتخاب 12 ربیع‌الاول تا 17 این ماه به عنوان هفته وحدت از ابتکارات سرنوشت‌ساز امام خمینی(ره) بود هفته وحدت باید به قرن وحدت تبدیل شود تا توطئه‌های استکبار کم اثر شود.

وی ادامه داد: شیعه و اهل سنت مشترکات فراوانی مانند پیامبر، قبله، قرآن، نماز، روزه، حج و غیره دارند تحمل مخالف در زیست جمعی و مواجهه کریمانه و برادرانه رمز موفقیت مسلمانان است.

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه شیعه و سنی باید بدانند دشمن مشترک دارند افزود: تعامل سازنده و منطقی بین علما و دانشمندان جهان اسلام نقشه‌های دشمن برای تفرقه‌افکنی را نقش برآب می‌کند اهل سنت برادران واقعی و عزیز ما هستند و وحدت شیعه و سنی برکات فراوانی برای جهان اسلام دارد.

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه اختلافات و تفرقه همیشه فتنه‌ساز و خانمان‌ سوز بوده تصریح کرد: برای حل مشکلات کشور به وحدت و همدلی تمام جناح‌ها و سلیقه‌ها نیازمندیم و در عراق سکولارها و بعثی‌ها و گروه‌های انحرافی شیعه دنبال آشوب و فتنه‌انگیزی هستند و حوادث اخیر عراق احزاب و مردم این کشور را هوشیار کرد.

وی سپس با اشاره به گام چهارم در موضوع هسته‌ای کشور بیان کرد: تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و رونق تولید و استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و آسیا راه شکوفایی اقتصاد است.تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 33