(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

مطرح‌کنندگان FATF به دشمن چراغ سبز نشان می‌دهند

مطرح‌کنندگان FATF به دشمن چراغ سبز نشان می‌دهند

-

امام جمعه قزوین گفت: افرادی که امروز به‌ دنبال مطرح کردن FATF و تصویب لوایح آن هستند، به دشمن چراغ سبز نشان می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مسجدالنبی(ص) شهر قزوین اظهار کرد: خداوند بیان می‌کند که تقوا نیاز همه عالم است و انسانی که به نفاق آلوده است نمی‌تواند شیرینی تقوا را بچشد.

وی افزود: ایمان و اهل عبادت بودن، شرط رسیدن به تقوا است؛ خداوند بیان می‌کند که اهل تقوا باشید و از روزی واهمه داشته باشید که انسان از برادر، پدر و مادرش فرار می‌کند چراکه گرفتاری هرکسی در این روز برای او کفایت می‌کند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: قرآن ما را دعوت می‌کند تا خود را برای روز قیامت آماده کنیم و ممکن است انسان به خاطر رفقا و یا دیگران کاری انجام دهد اما آن رفیق نمی‌تواند در روز قیامت کاری برای این انسان انجام دهد؛ از این سخن می‌توان دریافت که روز قیامت حمایت‌ها و باندی رفتارکردنها برای انسان دردسر می‌شود.

امام جمعه قزوین یادآور شد: قرآن کریم بیان می‌کند «وعده خدا حق است و مبادا این مسایل دنیایی شما را بفریبد که کار دنیا فریب دادن است» انسان باید در برابر این فریب ایستادگی کند تا به رشد برسد و اگر فریب دنیا نبود به رشد نمی‌رسید.

وی مطرح کرد: خداوند بیان می‌کند مبادا چیزی در دنیا انسان را فریب دهد و آن چیز انسان را از خدا دور کند و بدانید که وعده خدا در قیامت حق است.

امام جمعه قزوین ادامه داد: امام علی(ع) بیان می‌کند: تقوا انسان را به عزت می‌رساند و از هلاکت و نابودی حفظ می‌کند؛ انسان‌های گناهکار نمی‌توانند برای انسان سرمایه باشند و آنها راهی را به انسان نشان نمی‌دهند.

آیت‌الله عابدینی گفت: امام علی(ع) همچنین بیان می‌کند که خداوند راه حق را برای شما روشن کرده است و این شما هستید که راه شقاوت غیرقابل تفکیک و یا سعادت همیشگی را انتخاب می‌کنید و بدانید خداوند، پیامبر و اهل بیت (ع) حق و دنیا فانی است و از این ایام فانی برای برای بقا ذات و توشه برگیرید.

دفاع مقدس، حمایت از حق بود

خطیب نماز جمعه قزوین مطرح کرد: دفاع مقدس در مقابل کفر جهانی، حمایت از حق بود و مقاومت در غزه و فلسطین به معنی دفاع از حق و حفظ کردن آن است و ما در دفاع مقدس و حمایت از مستضعفان باید سهم خود را دریابیم.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه در اظهارات اخیر خود بیان کرده است اگر کسی فسادی را بیان کرد باید او را حمایت کرد؛ ما باید رفتارمان را با مطالبات امام علی(ع) مطابق دهیم و اگر چنین انجام ندهیم به خسارت‌های جبران ناپذیر مبتلا شده‌ایم.

وی با اشاره به میلاد پیامبر(ص) و امام صادق (ع) عنوان کرد: در تاریخ ولادت اختلاف نظری بین شیعه و سنی وجود دارد و امام خمینی از ۱۲ تا ۲۷ ربیع الاول را هفته وحدت عنوان کردند و ما این وحدت را وحدت ایمانی و توحیدی می‌شناسیم.

امام جمعه قزوین گفت: آنهایی که برای سوزاندن حضرت ابراهیم در آتش متحد شدند شدند ازنظر دینی این وحدت ارزشی ندارد و یا برخی وحدتی که در سال ۶۱ هجری در کربلا برای شهادت امام حسین(ع) ایجاد کردند وحدت پیرامون شیطنت و ظلم و دنیاپرسی شکل گرفت؛ وحدتی ارزش دارد که پیرامون حق اتفاق بیافتد و قران ما را به توحید دعوت کرده است.

آیت‌الله عابدینی گفت: قرآن بیان کرده است که محور وحدتتان باید خداوند و پیامبر و جانشینان آنها باشد؛ ما در زمینه وحدت شاهدیم که در دنیای اسلام بعد از انقلاب، گام‌های ارزشمندی برداشته شده است و در گذشته دور و قبل انقلاب نیز این امر وجود داشت و امروز هم در رفتار مردم اهل سنت و شیعیان موضوعاتی روشن شده است.

وی اضافه کرد: امام صادق (ع) بیان کردند که در بین اهل سنت باشید و به هم پشت نکنید همانگونه که خدا سفارش کرده است با آنها خوب صحبت کنید.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: امام صادق فرموند که با اهل سنت زیبا سخن بگویید و اگر مریض شدند به عیادت آنها بروید و در تشییع جنازه آنها شرکت کنید؛ این از وظایف ما در دوره‌ای است که دشمنان در تلاش برای برهم زدن اتحاد ما هستند.

آیت‌الله عابدینی مطرح کرد: اهل سنتی که در کشور ما وجود دارد محب اهل بیت هستند و ما هم باید این محبت‌ها تحویل بگیریم تا راه را برای همه برای پیوستن به مکتب اهل بیت هموار کنیم.

وی اظهار کرد: دشمنان ما در تلاش هستند تا وحدت ما را بهم بریزند و امام خمینی(ره) بیان می‌کند که ساده است که باور کنیم امریکا از دشمنی ما دست بردارد.

امام جمعه قزوین یادآور شد: دشمنان در فتنه ۸۸ تودهنی محکمی‌ از ملت یران خوردند و امروز همان آتش را در لبنان روشن کرده‌اند ولی قطعا به جایی نخواهد رسید.

دست به دست هم دهیم تا حقوق مظلومان طعمه مستکبران نشود

آیت‌الله عابدینی گفت: در سال‌های اخیر کسانی که راه مذاکره را رفتند شاهد هستیم که چقدر ضرر دیدند و کشور را در فناوری هسته‌ای به عقب بردند و این امر، ساده لوحی یک عده و کینه دوزی دشمن بود.

وی ادامه داد: همه باید دست به دست هم دهیم تا حقوق مظلومان طعمه مستکبران نشود و این توصیه امام خمینی(ره) است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: نخستین نماز جمعه توسط رسول گرامی ‌در سال اول هجرت از مکه به مدینه انجام شد و اولین فرصتی بود و این اقدام پیامبر نشان می‌دهد که باید جایی برای گفتمان دینی داشته باشیم و مردم خطرهای نظام را دریابند.

آیت‌الله عابدینی مطرح کرد: همانقدر که مومنان در اقامه نماز جمعه خوشحالند، منافقان در برابر آن واکنش نشان داده و می‌شکنند و خرد می‌شوند و باید جایگاه نماز جمعه را بشناسیم و هرکدام از ما باید مروج نماز جمعه در مساجد باشیم.

وی تصریح کرد: طرح مجدد مذاکره از سوی آمریکا و اینکه اروپایی‌ها آن را تحویل می‌گیرند مطرح است، باید این موضوع را جدی گرفت و افرادی که زبانشان نیازمند فیزیوترابی است باید در برابر دشمن، جوانمردانه بایستند و اگر نتوانستند چنین کاری کنند، حق ندارند گفته‌های خود را به پای رهبر و مردم بگذارند.

امام جمعه قزوین ادامه داد: دوشعار درشت برای افرادی که به دنبال مذاکره با آمریکا بودند، مطرح می‌شد؛ اولین شعار این بود که تحریم‌ها در مجموع از کشور برداشته می‌شود و دومین شعار اینکه حق هسته ای ما در دنیا به رسمیت شناخته می‌شود؛ اما سوال اینجاست که کدام یک از این شعارها تا به امروز محقق شده است؟

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: چرا این افراد نیامدند عذرخواهی کنند و امروز هم که سرشان به سنگ‌خورده است، به دنبال طرح FATF هستند و چراغ سبز به دشمن نشان می‌دهند؟ در پاسخ آنها باید گفت که باید همت و آزادگی مردم را ببینند.

وی در پایان مطرح کرد: وقتی از منکر صحبت می‌شود باید قدر