(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

هنرمندان قم عیار بالایی در رشته‌های مختلف هنری دارند

 هنرمندان قم عیار بالایی در رشته‌های مختلف هنری دارند

-

رئیس انجمن عکاسان قم گفت: هنرمندان قم عیار بالایی در رشته‌های مختلف هنری دارند که این عیار بالا را در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی رصد می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از قم ،ابراهیم سلیمانی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ملی عکس «قاب فیروزه‌ای» که در نگارخانه فرهنگ قم برگزار شد،اظهار داشت:در قم،ظرفیت‌های ملی فراوانی وجود دارد و قم به‌عنوان شهری زائرپذیر می‌تواند در بسیاری از عرصه‌ها بدرخشد.

رئیس انجمن عکاسان قم افزود: هنرمندان قم عیار بالایی در رشته‌های مختلف هنری دارند که این عیار بالا را در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی رصد می‌کنیم.

وی بیان کرد:همراهی مسئولان و حمایت‌های آنان،نقش مهمی در انعکاس آثار در سطح ملی و جهانی دارد و ما امیدواریم هنرمندان قم به‌خصوص در رشته عکاسی موردتوجه بیشتری از سوی مسئولان قرار بگیرند.

رئیس انجمن عکاسان قم گفت:در این نمایشگاه در حدود 40 قطعه عکس از 25 هنرمند عکاس در قم به نمایش گذاشته‌شده و قرار است به‌زودی در حوزه هنری تهران نیز در قالب نمایشگاهی در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار بگیرد.

وی افزود:ظرفیت‌های گران‌قدر معنوی در مسجد مقدس جمکران به اعتبار جمعیت میلیونی زائر وجود دارد و می‌توان در تولید کتاب، فیلم و محصولات فرهنگی موفق شد و این آثار را در سراسر جهان اسلام منتشر کرد.

سلیمانی بیان کرد: بسیاری از این ظرفیت‌ها دست‌نخورده مانده است و برپایی این نمایشگاه عکس از مسجد مقدس جمکران اتفاق خوبی است که با همراهی مسئولان جمکران رقم خورد،همچنین دو بار تور ویژه برای عکاسان در این مکان مقدس برگزار شد.

وی گفت:در چند سال اخیر شاهد پیشرفت چشمگیری از جانب هنرمندان عکاس بوده‌ایم و جامعه هنری در عرصه‌های بین‌المللی و ملی درخشیدند و اخیراً نیز دو عکاس به جشنواره کشوری راه یافتند.

رئیس انجمن عکاسان قم عنوان کرد:ایجاد ظرفیت‌های لازم در جهت به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان اهمیت زیادی دارد و ما امیدواریم نگارخانه‌های قم با مساعدت استاندار تجهیز شود و در اختیار هنرمندان قرار بگیرد.

وی اظهار داشت:هنرمندان و پیشکسوتان زیادی درزمینهٔ عکس در قم فعالیت دارند که آثار ارزشمندی به جشنواره‌ها ارائه داده و حائز رتبه‌های برتری شده‌اند و این ظرفیت بسیار مهمی در قم است.


قم
- اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 27