(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

پیش بینی 1200 تن میوه آخر سال در چهارمحال و بختیاری

پیش بینی 1200 تن میوه آخر سال در چهارمحال و بختیاری

چهارمحال بختياري شهركرد

 چهارمحال و بختیاری گفت: تهیه هزار و 200 تن میوه برای آخر سال پیش بینی شد.
به گزارش ایرانیان سبز از شهرکرد، اقبال عباسی ظهر امروز در کارگروه تنظیم بازار اظهار داشت: برای تامین میوه شب عید امسال مردم استان، تهیه 800 تن پرتقال تامسون و والنسیا و 400 تن سیب درختی زرد و قرمز پیش بینی شده است.
وی افزود: برای میوه آخر سال مشکل تولید نداشته بلکه در توزیع مشکل داریم که دستگاه های مربوطه باید در خصوص شبکه توزیع به صورت جدی از هم اکنون تلاش و نیروی مناسب تامین کنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: برای توزیع میوه پایان سال به ویژه در مناطق پرازدحام، محل های بیشتری در نظر گرفته شود تا از ایجاد صفهای طولانی جلوگیری شده و حداکثر 10 نفر در صف انتظار باشند.
عباسی با تاکید بر متعادل سازی سهمیه آرد نانوایان عنوان داشت: برای تعیین قیمت نان، از میانگین قیمت نان استانهای همجوار استفاده شود. همچنین برای جلسه سیاست گذاری آرد و نان، مباحث مربوط به سهمیه، سامانه، قیمت و نحوه پخت نان آزادپذ و دولتی، بررسی شود.
وی اضافه کرد: ماهیانه 100 کیسه آرد برای توزیع بین خانواده های بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار که با پخت نان امرار معاش می کنند اختصاص یابد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به بازار شکر تصریح کرد:  افرادی که در وضعیت بحرانی بیش از حد تولید واحد خود، شکر دریافت کردند قابل شناسایی بوده و پس از شناسایی برخورد قانونی با آنها صورت می گیرد.
وی ادامه داد: در بخش شکر یا توزیع اصولی نیست و نیاز مصرف کننده تامین نمی شود و به همین دلیل قیمت از شبکه خارج می شود یا مقداری که توزیع می شود مناسب نبوده و مردم و تولیدکنندگان با نگرانی از کمبود، اقدام به تهیه بیش از حد نیاز خود می کنند.
عباسی با بیان اینکه میزان مصرف شکر در ماههای خرداد، تیر  و مرداد باید بررسی شود، خاطر نشان کرد: از این به بعد حواله ها براساس مصرف نرمال سه ماهه صادر می شود و متناسب با ظرفیت تولید، شکر به تولیدکنندگان اختصاص یابد.
استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: معادل 470 هزار جلد دفتر 40 برگ برای 190 هزار دانش آموز اختصاص یافته که باید از طریق دستگاههایی مانند کمیته امداد، تعاونیهای روستایی و فروشگاههای فرهنگیان توزیع شود.

چهارمحال بختياري شهركرد اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه :