cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۳ ساعت ۱۲:۴۹
-
 سردار اشتری‌: پلیس امنیت اقتصادی ‌چند‌ پرونده بزرگ مفاسد اقتصادی را به مراجع قضایی تحویل می‌دهد‌
تعداد بازدید صفحه : 13
سردار اشتری‌: پلیس امنیت اقتصادی ‌چند‌ پرونده بزرگ مفاسد اقتصادی را به مراجع قضایی تحویل می‌دهد‌
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۳ ساعت ۱۲:۴۹
- اجتماعی ایران ، سبز گیلان

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی تاکنون پرونده‌های خوب و محکمه‌پسندی را به دستگاه قضایی ارسال کرده است گفت: تا پایان امسال چندین پرونده بزرگ مفاسد اقتصادی دیگر نیز توسط ناجا به مراجع قضایی تحویل داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از رشت ، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری صبح امروز پس از برگزاری مراسم تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی قدیم و جدید استان گیلان در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: تا پایان امسال چندین پرونده بزرگ مفاسد اقتصادی دیگر نیز توسط پلیس امنیت اقتصادی به دستگاه قضایی تحویل داده می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی از شروع کار پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال سخن گفت و عنوان کرد: با اینکه پلیس امنیت اقتصادی در کشور نوپا بوده و به تازگی کار خود را در این حوزه بسیار مهم شروع کرده است اما در همین مدت بسیار کوتاه به توفیقات خوبی دست یافته و پرونده‌های محکمه پسندی را به دستگاه قضایی تحویل داده است.

سردار اشتری اقدامات و توفیقات چشمگیر پلیس امنیت اقتصادی در برخورد با مفاسد اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این حوزه هم در بخش ورود کالاهای قاچاق به داخل کشور و هم از حیث خروج کالا از مرزهای داخلی موفقیت‌های خوبی توسط پلیس امنیت اقتصادی حاصل شد که تشکیل تعداد زیادی پرونده حاکی از آن است.

وی در مورد اینکه نحوه حضور و فعالیت پلیس در حوزه گمرکات کشور تاکنون چگونه بوده است نیز مطالبی بیان داشت و افزود: پلیس گمرکات هم‌اینک در 13 گمرک کشور راه‌اندازی شده ‌و تعداد آن به طور یقین تا پایان امسال افزایش پیدا می‌کند علاوه بر این‌ها برای سال آینده نیز برنامه‌های بسیار خوبی در این حوزه تدوین کرده‌ایم.

فرمانده نیروی  انتظامی از ارسال تعداد زیادی پرونده‌ توسط پلیس گمرکات به دستگاه قضایی و از اثرات بسیار مهمی که تاکنون این اقدامات داشته است خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر پلیس گمرکات در تمام گمرکات اصلی کشور حضور دارد و با یک برنامه‌ریزی دقیق قصد داریم فعالیت خود در حوزه را تا سال 99 افزایش دهیم.

سردار اشتری با اشاره به راه‌اندازی مراکز مشاوره‌ای و دوایر آن در سطح کلانتری‌ها و تقویت حضور آن‌ها به عنوان یکی از برنامه‌های اولویت‌دار ناجا در سال 98 ابراز داشت: این مراکز و دوایر از سال‌های گذشته در سطح استان‌ها و کلانتری‌ها وجود داشت اما امسال سعی کردیم جایگاه این بخش را به صورت چشمگیری ارتقاء دهیم.

وی با بیان اینکه هم‌اینک دوایر مشاوره‌ای در حدود هزار کلانتری کشور راه‌اندازی شده‌اند خاطرنشان کرد: تعداد 40 مرکز مشاوره‌ای نیز در همین راستا در سطح استان‌ها راه‌اندازی شده‌ است که به سبب فعالیت آن‌ها پرونده‌های بسیار زیادی پس از انجام بررسی‌های لازم منجر به صلح شده و از ارجاع آن به محاکم قضایی جلوگیری به عمل آمد.

فرمانده نیروی انتظامی از لزوم تقویت مراکز و دوایر مشاوره‌ای ناجا در سال آینده به منظور کاهش هر چه بیشتر پرونده‌ها و جرایم سخن گفت و در پاسخ به پرسشی راجع به امنیت مناطق آزاد موجود در استان گیلان نیز عنوان کرد: با تلاش و همت نیروی انتظامی گیلان و شورای تأمین استان وضعیت برقراری امنیت در این حوزه بسیار خوب است.   

سردار اشتری وجود امنیت در مرزهای آبی، خشکی، دریایی و زمینی استان گیلان را مورد توجه قرار داد و ضمن تأکید بر لزوم تقویت هر چه بیشتر آن تصریح کرد: در بحث مبارزه با قاچاق نیز موفقیت‌های بسیار خوبی در گیلان به دست آمده است که گزارش کامل این قضیه از سوی فرمانده انتظامی جدید استان به اطلاع همگان خواهد رسید.

وی قضیه ارسال پیامک‌های اشتباه در طرح ناظر یک و نحوه پیگیری این موضوع توسط مردم را نیز تشریح کرد و اظهار داشت: اگر احیاناً پیامکی به اشتباه برای کسی ارسال شده به خاطر تغییر در مالکیت تلفن همراه بوده و هر کسی که نسبت به این موضوع اعتراضی دارد می‌تواند مستندات خود را جهت بررسی به مراکز ناجا ارائه دهد.

فرمانده نیروی انتظامی از تردد بسیار بالای خودرو در محورها و جاده‌های منتهی به استان گیلان سخن گفت و با بیان اینکه برقراری نظم و امنیت در این شرایط بسیار سخت و حساس است افزود: نیروی انتظامی گیلان تاکنون عملکرد بسیار خوبی در این بخش داشته که به کاهش 13 درصد تلفات و 18 درصدی سوانح رانندگی منجر شده است.

سردار اشتری رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط مردم از یک سو و استفاده هر چه بیشتر از سامانه‌های نوین و دوربین‌های هوشمند ترافیکی در گیلان را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: مشکل اعظم شهر رشت و ترافیک بالای آن به علت مسائل هندسی و زیرساختی حادث شده است که رفع آن به همکاری سایر دستگاه‌های متولی نیاز دارد.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر ' سردار اشتری‌: پلیس امنیت اقتصادی ‌چند‌ پرونده بزرگ مفاسد اقتصادی را به مراجع قضایی تحویل می‌دهد‌ ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز