cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۲ ساعت ۱۰:۴۰
گيلان رشت
نماینده ولی‌فقیه در گیلان: شرط تأثیرگذاری تربیت در کودکان آشنا کردن آنها با اهل بیت(ع) است
تعداد بازدید صفحه : 5
نماینده ولی‌فقیه در گیلان: شرط تأثیرگذاری تربیت در کودکان آشنا کردن آنها با اهل بیت(ع) است
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۲ ساعت ۱۰:۴۰
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: آشنا کردن کودکان با اهل بیت(ع) و محبت کردن به آنان موجب تأثیرگذاری تربیت مربیان مهدکودک می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دوره آموزشی تربیت اسلامی مدیران و مربیان مهدهای کودک خصوصی رشت اظهار داشت: یکی از مشکل‌ترین فعالیت‌های مربوط به سطوح مدیریتی مربوط به مربیان مهدهای کودک‌‌ می‌شود و نتیجه کارها و زحمات این قشر نیز از تمام امور با‌اهمیت‌تر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مربیان مهدکودک وظیفه تربیت نسل فعلی و آینده را بر عهده دارند گفت: در کشورهای پیشرفته بر روی کودکان از سنین مهدکودک سرمایه‌گذاری می‌کنند زیرا معتقد هستند که ساختن آینده خوب در گرو تربیت درست بچه‌ها در مهد‌های کودک است.

وی با اشاره به آموزش جزئیات مربوط به امور مختلف زندگی در کشورهایی مانند ژاپن به بچه‌ها در سنین خردسالی و مهدکودک تصریح کرد: مربیان مهدکودک انسجام‌دهنده زیربناهای فرهنگی کشور هستند و این افراد بایستی با روحیات کودکان کاملا آشنا باشند‌.

امام جمعه رشت اصول تربیت اسلامی توسط مربیان مهدهای کودک را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: طبق حدیثی از پیامبر(ص) فرزند صالح و خوب از گل‌های بهشت است و مربیان مهدکودک نیز وظیفه تربیت این نعمت‌های بزرگ و ارزشمند خداوند را بر عهده دارند.

آیت‌الله فلاحتی با انتقاد از توجه صرف برخی از والدین در آخرالزمان به مسائل دنیوی فرزندان و فراموشی آموزش معنوی آنان افزود: طبق فرمایش امام علی(ع) قلب کودک همانند زمین آماده بذرپاشی است لذا مربیان مهدکودک‌ها بایستی در تربیت آنها بسیار همت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان بر تربیت کودکان باتقوا و پارسا تأکید کرد و اظهار داشت: پدر و مادر نقش بسیار اساسی در تربیت فرزندان خود دارند لذا نباید تمام امور تربیتی فرزندان خود را بر عهده مربیان مهدکودک‌ها بگذارند بلکه بایستی حساسیت بسیار زیادی بر تربیت درست و اسلامی کودکان خود داشته باشند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به آشنا کردن کودکان با دین گفت: باید توجه داشته باشیم که کودکان را خداشناس و باتقوا تربیت کنیم و بدانیم که مسائلی مانند روزه گرفتن برای نزدیک‌تر شدن به خدا است و انسان باید در هر کاری خداوند را در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه آشنا کردن کودکان با اهل بیت(ع) و محبت کردن به آنان موجب تأثیرگذاری تربیت مربیان مهدکودک می‌شود تأکید کرد: آشنایی و انس با اهل بیت(ع) موجب می‌شود که حکمت بر زبان انسان جاری شده و قلب او باایمان‌تر باشد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه تربیت کودکان با حب اهل‌ بیت(ع) ثواب عمل 70 پیامبر را دارد بیان کرد: مربیان مهدهای کودک بایستی برای افزایش بصیرت کودکان تلاش کنند و تمام امور مربوط به سعادتمند شدن در زندگی را به آنان آموزش دهند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به آموزش احکام دینی به کودکان عنوان کرد: یکی از روش‌های درست تربیت کودکان قصه‌گویی است زیرا کتاب خواندن به بصیرت، افزایش آگاهی و اطلاعات یک فرد بسیار کمک می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه مربیان مهد کودک بایستی از مواردی که موجب انحراف کودکان می‌شود پرهیز کنند تصریح کرد: باحجاب کردن دختران و پایبندی به قوانین و هنجارها دو فعالیت اساسی مربیان مهدهای کودک است.

حسین نحوی‌نژاد، مدیرکل بهزیستی استان گیلان نیز در این مراسم بیان داشت: 25 هزار نفر کودک در مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های تحت نظارت بهزیستی گیلان هستند و این سرمایه‌های انسانی می‌توانند کشور را از چالش‌های پیش‌رو عبور دهند.


 
خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'نماینده ولی‌فقیه در گیلان: شرط تأثیرگذاری تربیت در کودکان آشنا کردن آنها با اهل بیت(ع) است ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز