cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۲ ساعت ۱۰:۳۷
گيلان رشت
چرا ‌میرزا کوچک‌خان قیام کرد؟
تعداد بازدید صفحه : 12
چرا ‌میرزا کوچک‌خان قیام کرد؟
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۲ ساعت ۱۰:۳۷
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز میرزاکوچک ، خان

امام جمعه رشت علت قیام میرزا کوچک خان را اقامه حکومت اسلامی و ایجاد اتحاد بین امت مسلمان دانست و گفت: نهضت میرزا کوچک خان جنگلی به قدرت خارجی وابسته نبود و به توان مردم اتکا داشت.

ه گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه ستاد برگزاری یادواره میرزا کوچک جنگلی و 152 شهید روحانی و طلبه گیلان با بیان اینکه رهبری نهضت جنگل بر عهده یک شخص روحانی بود اظهار داشت: از مهم‌ترین ویژگی‌های نهضت جنگل رهبری آن توسط یک شخصیت مذهبی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به علت مورد هدف واقع شدن روحانیون توسط دشمنان بیان کرد: در طول تاریخ نهضت‌هایی که به دست روحانیون رهبری می‌شدند به موفقیت رسیدند از این رو دشمن از قدرت دین هراس دارد و با روحانیون مقابله می‌کند.

وی ویژگی‌های شخصیتی میرزا کوچک‌ خان جنگلی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: میرزا کوچک خان فردی با تقوا و دیندار بود که خود را نسبت به مسائل دینی متعهد می‌دانست و بر رعایت حلال و حرام تأکید داشت.

امام جمعه رشت علت قیام میرزا کوچک خان را اقامه حکومت اسلامی و ایجاد اتحاد بین امت مسلمان دانست و افزود: نهضت میرزا کوچک خان جنگلی به قدرت خارجی وابسته نبود و به توان مردم اتکا داشت.

آیت‌الله فلاحتی با تأکید بر اینکه نهضت امام(ره) بدون اتکا به قدرت‌های خارجی به هدف خود رسید بیان کرد: امروزه شیعیان در سراسر دنیا مانند عراق و لبنان خود را مطیع توصیه‌ها و فرمایشات رهبر معظم انقلاب می‌دانند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری یادواره شهید میرزا کوچک جنگلی و 152 شهید روحانی و طلبه استان در 11 آذرماه سال جاری در مصلی امام خمینی(ره) رشت خبر داد و عنوان کرد: تعداد 152 سند روحانیون و طلبه‌های شهید استان شناسایی شده است.

حجت‌الاسلام غلامحسن تسخیری خاطرنشان کرد: 400 نفر رزمنده و ایثارگر روحانی گیلان تاکنون شناسایی شدند که از این تعداد 271 نفر در داخل استان مستقر بوده و 126 نفر نیز خارج از استان گیلان زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای روحانی و طلبه شرق گیلان در رودسر ابراز داشت: 25 دی ماه امسال یادواره شهدای روحانی و طلبه غرب استان در تالش برگزار می‌شود.

سردار محمد عبدالله‌پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در جلسه مذکور عزت انقلاب اسلامی را مدیون شهدای روحانی دانست و گفت: تاکنون آن‌طور که شایسته است به زندگی رزمندگان طلبه و روحانی شهید دوران دفاع مقدس پرداخت نشده و ابعاد زیادی از زندگی این افراد مورد غفلت قرار گرفته است.

عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در این جلسه از برگزاری کنگره ملی صدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی در 2 سال آینده در استان خبر داد و افزود: بایستی تمهیدات لازم جهت برگزاری هر چه بهتر این کنگره در استان گیلان انجام شود.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'چرا ‌میرزا کوچک‌خان قیام کرد؟ ' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز