(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

پیش‌بینی وضع‌ آب‌و‌هوای کشور| سیلاب در گلستان و مازندران / کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما در سواحل خزر و شمال‌شرق

پیش‌بینی وضع‌ آب‌و‌هوای کشور| سیلاب در گلستان و مازندران / کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما در سواحل خزر و شمال‌شرق

گيلان رشت

گروه استان‌ها ـ سازمان هواشناسی ‌آخرین وضعیت آب‌و‌هوای کشور را کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما در سواحل خزر و شمال‌شرق پیش‌بینی کرد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری ایرانیان سبز، امروز یکشنبه (12 آبان ماه) شاهد بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در سواحل دریای خزر خواهیم بود که شدت بارش در استان‌های مازندران و گلستان پیش‌بینی شده است بنابراین احتمال رخداد سیلاب در این استان‌‎ها وجود دارد.

‌همچنین در شمال شرق کشور مانند شمال خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز بارش همراه با رعد و برق خواهد بود و برای روزهای یکشنبه و دوشنبه شاهد کاهش محسوس دما بین 6 تا 8 درجه در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهیم بود. 

‌فردا دوشنبه (13 آبان) سواحل دریای خزر، جنوب غرب، شمال فارس، بخش‌هایی از مرکز  و دامنه‌های البرز در استان‌هایی مانند قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده خواهند داشت که در این روز بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

‌‌از سه‌شنبه تا پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف خواهیم داشت. همچنین دوشنبه نیمه شرقی کشور به ویژه استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان و کرمان وزش بادهای شدید پیش‌بینی شده است و امروز دریای خزر مواج و متلاطم است.

‌امروز آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری همرا با وزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز صبح پایتخت 11 بود و بیشینه دمای امروز تهران به 19 درجه بالای صفر می‌رسد، فردا در برخی ساعات رگبار و برق و وزش باد رخ می‌دهد و کمی خنک‌تر می‌شود به طوری که کمینه دما 9 درجه بالای صفر و بیشینه دمای تهران 16  درجه خواهد شد.

‌شهرکرد با دمای 5 درجه زیر صفر، ارومیه یک درجه زیر صفر و بندرعباس 33 و اهواز 30 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در 24  ساعت گذشته بودند.

کارشناسان سازمان هواشناسی درباره روند کاهشی دما در ایران نیز اعلام کرده‌اند با درنظر گرفتن ورود سامانه های کم فشار و تغییر سرعت وزش باد در برخی نقاط ایران میزان کاهش دما بعضا تا بیش از 8 درجه سانتی گراد خواهد بود.

امروز آسمان در کل شهرهای گیلان‌، مازندران‌، گلستان‌، اردبیل‌، خراسان شمالی ابری خواهد بود‌. همچنین آسمان نیمه ابری تا ابری را در مناطقی از استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی‌، زنجان‌، کردستان‌، همدان‌، کرمانشاه‌، خراسان رضوی خواهیم داشت‌. رشد ابرهای جوششی هم در سیستان و بلوچستان ادامه خواهد یافت‌.

همچنین به احتمال زیاد هفته آینده رخنه موجی را به سمت جنوبغرب کشور خواهیم داشت‌. شانس ورود این موج از مسیر جنوب‌غرب بالاتر است تا غرب کشور .گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 29