cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۶ ساعت ۱۰:۰۸
اردبيل اردبيل
جشنواره فرهنگی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اردبیل برگزار شد
تعداد بازدید صفحه : 28
جشنواره فرهنگی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اردبیل برگزار شد
دسته بندی خبر: فرهنگی
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۶ ساعت ۱۰:۰۸
اردبيل ، اردبيل فرهنگی ایران ، سبز

جشنواره فرهنگی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اردبیل برگزار شد

با تاکید به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سومین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی تشکیلاتی «چند قدم تا آسمان» به میزبانی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل برگزار شد.

 اردبیل، عصر امروز در این مراسم نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور مسئولیت خطیر نسل دانش‌آموز را بهره‌گیری بهینه از امکانات موجود در کشوری اسلامی دانست.

حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری در جمع دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی تصریح کرد: امروز نوجوان و جوان ایرانی از نعمت‌های متعددی برخوردار است که از جمله مهمترین آن مسلمان بودن، شیعه بودن، حیات در سایه انقلاب اسلامی و رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی نعمت بزرگی است که با ساختار منسجم و مستحکم خود همواره به جوان‌شناسی و جوان‌گرایی توجه داشته و بیانیه دوم انقلاب اسلامی نیز به همین موضوع تاکید ویژه دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور با تاکید به اینکه در این بیانیه، 40 بار نام جوانان قید شده است، اظهار کرد: اهمیت به نقش جوانان از سوی رهبر معظم انقلاب بارها مورد تاکید بوده و چنین توجهی خود نعمتی برای یک جوان ایرانی است.

حاج علی اکبری تصریح کرد: در مقابل چنین منویاتی وظیفه امروز جوانان شکرگذاری از نعمت‌ها و بهره‌گیری مطلوب از آن است چرا که شکرگذاری موجب رونق نعمت شده و بی‌توجهی به نعمت فرد را در گروه مغضوبین قرار می‌دهد.

وی با اشاره به بیانات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: رسالت نوجوان و جوان امروز این است که از ظرفیت جامعه اسلامی برای خودسازی و آینده‌سازی اقدام کند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با تاکید به ضرورت آگاهی جوانان از ترفند و فتنه‌های دشمنان تصریح کرد: دانش‌آموز امروزی باید تربیت و تذهیب نفس را با جدیت دنبال کند تا در واقع شاکر به نعمت‌ها باشد؛ در غیر این صورت مرتکب ناشکری شده و به نوعی بهره مطلوبی از امکانات نبرده است.

در حاشیه این مراسم مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل نیز در گفت‌: هدف از برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی را تکمیل ضلع سوم فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تحصیل، تذهیب و ورزش عنوان کرد.

محسن امینی افزود: این جشنواره به مدت 5 روز در استان اردبیل برگزار می‌شود که بخش نخست آن کارگاه‌ها و برنامه‌های فرهنگی به همراه سخنرانی محتوایی و بخش دوم صعود به قله سبلان با حضور 300 دانش آموز از سراسر کشور است.

وی تصریح کرد: این رویداد فرهنگی با استقبال مطلوبی از سوی دانش‌آموزان مواجه شده و گویای علاقه‌مندی دانش‌آموزان به مباحث تربیتی و فرهنگی است.

 
اسلایدر

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'جشنواره فرهنگی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اردبیل برگزار شد' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز