(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ذوب‌آهن و شاهین بوشهر؛ آخرین فرصت برای بازگشت

 ذوب‌آهن و شاهین بوشهر؛ آخرین فرصت برای بازگشت

اصفهان اصفهان

تیم فوتبال ذوب ‌اصفهان در هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر میزبان تیم شاهین شهرداری‌ بوشهر است.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از اصفهان  هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس، روز جمعه 10 آبان ماه با برگزاری 3 دیدار خاتمه می‌یابد که در یکی از این رقابت‌ها ذوب‌آهن اصفهان در ورزشگاه فولادشهر میزبان تیم شاهین شهرداری‌ بوشهر است.

ذوب‌آهن باید در هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر به مصاف تیم شاهین بوشهر برود. دیداری سخت و حساس که با توجه به نزدیکی امتیازات تیم‌های پایین جدول کسب 3 امتیاز آن برای هر 2 تیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

سبزپوشان اصفهانی در حالی آماده پیکار با شاهین شهرداری‌ بوشهر می‌شوند که هفته گذشته مقابل پیکان تهران به میدان رفته و با نتیجه 2 بر یک شکست خوردند تا روند ناکامی‌های این تیم وارد نهمین هفته خود شود. در آن سو شاهین بوشهر نیز هفته گذشته میزبان پرسپولیس بوده و با نتیجه سنگین 5 بر صفر شکست خورده و در شرایط بحرانی قرار دارد.

ذوب‌آهن این روزها شرایط سختی دارد و ناکامی‌های اخیر این تیم، فشارها را روی منصوریان و شاگردانش افزایش داده است. سبزپوشان اصفهانی از ابتدای فصل تا کنون هیچ بردی در رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی به دست نیاورده و همین امر انتقادات تندی را متوجه منصوریان و کادر او کرده و باید به نوعی گفت که تقابل ذوب‌آهن با شاهین شهرداری‌ بوشهر، آخرین فرصت شاگردان منصوریان است تا بتوانند با پیروزی در این دیدار، به روند ناکامی‌هایشان خاتمه بخشند، اتفاقی که با توجه به روند شاهین چندان دور از دسترس نیست.

سبزپوشان اصفهانی در این دیدار باید مقابل تیمی به میدان بروند که در8 هفته گذشته تنها یک مساوی و 7 باخت را در کارنامه خود دارد و برای فرار از خطر سقوط چاره‌ای جز پیروزی ندارد و بازیکنانش از انگیزه بالایی برای نتیجه‌گیری در این دیدار برخوردار هستند.

نمایش ناامیدکننده شاگردان منصوریان مقابل حریفان در چند هفته اخیر و عملکرد آنها در بازی مقابل پیکان نشان از آشفتگی تاکتیکی و عدم شناخت و درک کافی بازیکنان ذوب‌آهن از وظایفشان داشت. چالش بزرگ منصوریان در این دیدار، بازگرداندن نظم تاکتیکی و کم کردن فاصله بین خطوط تیم ذوب‌آهن است. فاصله یک هفته‌ای این دیدار با بازی قبلی ذوب آهن، فرصت مناسبی در اختیار منصوریان قرار داده است تا بتواند تیمش را از نظر روحی و روانی بازسازی کند.

در آن سو، تیم شاهینی قرار دارد که در فصل جدید رقابت‌ها بعد از گذشت 8 سال از آخرین حضورش، بار دیگر به لیگ برتر صعود کرده و حال و روز چندان خوبی ندارد. شاهینی‌ها در 8 هفته گذشته تنها یک امتیاز به دست آورده‌اند و با یک تساوی و 7 شکست در قعر جدول رده‌بندی جای دارند.

شاهیم تیم جوان و بی‌تجربه‌ای است که اگرچه در فاز هجومی نمایش قابل قبولی دارد، اما فاصله زیاد بین خطوط این تیم در کنار ضعف‌های مفرط خط دفاعی شاگردان کریمیان موجب شده است که این تیم در مواجه با رقبایش حرف چندانی برای گفتن نداشته باشد. بازیکنان شاهین در چند هفته گذشته نشان داده‌اند که در پرس‌ و بازی تخریبی با مشکل مواجه هستند و همین امر فرصت مناسبی برای ذوبی‌ها به شمار می‌آید. با این حال بازیکنان شاهین از سرعت خوبی برخوردار بوده و در ضدحملات خطرناک نشان داده‌اند و با توجه به شرایط خاصی که در جدول دارند، از انگیزه بالایی برخوردار هستند.

آنچه مسلم است بازیکنان هر 2 تیم در این دیدار از انگیزه‌های بالایی برخوردار بوده و فاصله 3 امتیازی ذوب آهن و شاهین بوشهر سبب می‌شود که تیم‌ها با حساسیت بیشتری در این دیدار حاضر شوند. باید منتظر ماند و دید که حوادث فوتبالی به نفع کدامیک رقم خواهد خورد.
 

برترین گلزنان:

در تیم ذوب‌آهن ارسلان مطهری و در تیم شاهین شهرداری‌ بوشهر حسین مالکی، هر 2 با 2 گل، بهترین گلزنان تیم هستند.

محرومان و مصدومان:

تیم ذوب‌آهن با ترکیب کامل در این بازی حاضر است اما در تیم شاهین شهرداری‌ بوشهر، امیرحسین موسی‌زاده هفته گذشته مقابل پرسپولیس اخراج شده و در این دیدار محروم است.

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن:

یوسف بهزادی، محمد نژادمهدی، هادی محمدی، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر، احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی‌فر، مهران درخشان‌مهر، میلاد فخرالدینی، ارسلان مطهری، مهدی مهدی‌پور.

سرمربی: علیرضا منصوریان

ترکیب احتمالی شاهین شهرداری‌ بوشهر:

ماکسیم کویلیتایا، مرتضی غلامعلی‌تبار، محمدصادق بارانی، میلاد صارمی، رضا دهقان، دانیال مومنی، حسین مالکی، حسن نجفی، بهروز نوروزی‌فرد، بهمن سالاری و ابوذر صفرزاده.

سرمربی: مهرداد کریمیان

برنامه سایر بازی‌های هفته نهم لیگ برتر یه این شرح است:

پنج‌شنبه 9 آبان ماه

پرسپولیس تهران - ماشین‌سازی تبریز

سایپا البرز - شهرخودرو مشهد

نساجی مازندران - صنعت‌ نفت آبادان

نفت مسجدسلیمان - فولاد خوزستان

پارس جنوبی جم - سپاهان

جمعه 10 آبان ماه

تراکتور تبریز- استقلال تهران

گل‌گهر سیرجان - پیکان تهراناصفهان اصفهان اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 28