cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۸ ساعت ۰۱:۰۷
اصفهان اصفهان
نمایشگاه کتاب اصفهان ۱۸ آبان برپا می‌شود؛ عرضه کتاب با تخفیف ۳۰ درصدی
تعداد بازدید صفحه : 14
نمایشگاه کتاب اصفهان ۱۸ آبان برپا می‌شود؛ عرضه کتاب با تخفیف ۳۰ درصدی
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۸ ساعت ۰۱:۰۷
اصفهان ، اصفهان اجتماعی ایران ، سبز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب از ۱۸ آبان ماه، از عرضه کتاب با تخفیف ۳۰ درصدی در این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از اصفهان  حجت‌الاسلام محمدعلی انصاری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: خوشبختانه مردم مومن اصفهان سهم به‌سزایی در راهپیمایی عظیم اربعین داشتند. از هنرمندان عزیز اصفهانی نیز که به این راهپیمایی مشرف شدند و در مسیر راهپیمایی هنر اصیل اصفهان را در قالب ورکشاپ‌هایی به عرصه ظهور رساندند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: در آبان ماه امسال برنامه‌های متعددی پیش‌بینی کرده‌ایم که برخی به مناسبت‌های ملی و برخی به تناسب نیاز استان برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره مطبوعات استان، نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان، جشنواره تئاتر استان و برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در آبان ماه ادامه داد: اهمیت رسانه و مطبوعات و نقش آنها در توسعه فرهنگی هر کشور مشخص است، اما رسانه‌ها نیز مانند همه بخش‌های کشور نیاز به توسعه، توجه، بازبینی و آموزش دارند. اگر رسانه‌ها و مطبوعات خوب نقش‌آفرینی کنند کشور توسعه پیدا می‌کند و اگر رسانه‌ها نتوانند به رسالت خود عمل کنند پیشرفت آن کشور نیز دچار مشکل می‌شود.

وی برگزاری جشنواره‌ها به شکل صحیح را در پیشرفت این بخش اثرگذار دانست و گفت: ایجاد تحول و توسعه کیفی رسانه‌ها و مطبوعات استان اصفهان، تقدیر از تلاش‌گران این حوزه به‌خصوص خبرنگاران، ایجاد انگیزه، میدان دادن برای ابراز توانایی‌ها و استعدادهای شناخته‌نشده، ایجاد تعامل و همدلی بین اهالی مطبوعات و رسانه از جمله اهداف جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان اصفهان است. البته به خاطر دشواری کار مطبوعات هیچ‌وقت هیچ‌کس نمی‌تواند از فعالان این حوزه به خوبی تقدیر کند، اما هر بخش می‌تواند سهم خود را در این حوزه ایفا کند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید نگاه حرفه‌ای به رسانه‌ها داشته باشند، تصریح کرد: اجرای جشنواره امسال در مقایسه با دوره‌های گذشته، صددرصد به بخش خصوصی و خانه مطبوعات استان واگذار شده است. همچنین کیفی‌سازی و استفاده از توانمندی استان اصفهان در بخش داوری از دیگر ویژگی‌های این دوره است، در حالی که در دوره‌های گذشته داوران از خارج از استان بودند.

به گفته انصاری، "رسانه در گام دوم انقلاب" شعار این دوره از جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان اصفهان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: جشنواره مطبوعات امسال در 4 محور حرفه‌ای، ویژه‌، جنبی و موضوعی برگزار شد. 800 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که تجلیل از نفرات منتخب، روز یکشنبه 12 آبان ماه با حضور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان در آبان ماه بیان کرد: سال 97 سال خوبی از نظر اقتصادی نبود، اما در سال گذشته نمایشگاه کتاب استان به میدان پررونق حضور مردم و خرید کتاب از این نمایشگاه تبدیل شد و هم از نظر تعداد بازدیدکنندگان و هم میزان فروش کتاب بهترین دوره نمایشگاه بود.
 

به گفته انصاری نمایشگاه کتاب استان اصفهان از 18 تا 23 آبان ماه امسال در فضایی به وسعت 4500 مترمربع برگزار می‌شود که حدود 50 ناشر و کتاب‌فروش از استان اصفهان در آن شرکت می‌کنند. 600 ناشر نیز از سراسر کشور در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 90 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه سال گذشته عرضه شد و امسال بیش از 100 هزار عنوان کتاب عرضه می‌شود. تا الان یک میلیارد و 300  میلیون تومان بن تخفیف خرید کتاب در نظر گرفته شده است که اگر مطالبه وجود داشته باشد، افزایش می‌یابد. در نمایشگاه امسال 30 درصد تخفیف داده می‌شود که شامل 20 درصد بن تخفیف و 10 درصد تخفیف از سوی ناشران است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به تعامل با آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و اداره‌کل بهزیستی برای حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در نمایشگاه کتاب اظهار داشت: مانند سال گذشته کتاب‌فروشان را در نمایشگاه شریک می‌کنیم که می‌توانند به 3 شکل برپایی غرفه، ارائه بن کتاب که در طول برگزاری نمایشگاه نیز قابل خرید در کتاب‌فروشی‌ها باشد و گرفتن نمایندگی از ناشران در نمایشگاه امسال شرکت کنند‌، امیدواریم با این راهکارها گلایه‌ها کم شود و کمکی نیز به صنف کتاب‌فروشان استان باشد.

وی افزود: متأسفانه در برگزاری برنامه‌های فرهنگی خود کمتر از حمایت بخش‌های مختلف استان بهره‌مند هستیم، اما از حمایت تعاون ناشران استان اصفهان برخوردار شده‌ایم و این تعاونی مجری برگزاری نمایشگاه امسال است.

انصاری ادامه داد: هفته کتاب و کتابخوانی که از 23 تا 30 آبان ماه برگزار می‌شود، فرصت خوبی برای توجه مسئولان و متولیان و همچنین مردم و رسانه‌ها به کتاب و کتابخوانی است.

ارسال 30 اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر اصفهان

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر استان اصفهان از 20 تا 24 آبان ماه امسال گفت: 30 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که توسط داوران استان اصفهان داوری می‌شود‌. 10 اثر در بخش اصلی و 5 اثر از 5 شهر نیز در بخش جنبی حضور دارد.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزاری هفته قرآن و عترت در زمستان امسال برای نخستین بار و همچنین کنگره بزرگ تبیین ابعاد شخصیتی امیرالمومنین علی(ع) به مناسبت هزار و چهارصدمین سالگرد شهادت ایشان در دستور کار این اداره‌کل قرار دارد.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'نمایشگاه کتاب اصفهان ۱۸ آبان برپا می‌شود؛ عرضه کتاب با تخفیف ۳۰ درصدی' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز