(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

۲۲ هزار نفر از روستائیان اسلامشهری از دفترچه بیمه سلامت روستایی برخوردار هستند

 ۲۲ هزار نفر از روستائیان اسلامشهری از دفترچه بیمه سلامت روستایی برخوردار هستند

تهران تهران

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان اسلامشهر از وجود ۲۲ هزار نفر جمعیت روستایی تحت پوشش بیمه سلامت دارای دفترچه بیمه روستایی خبر داد.

رضا کارگشا در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در اسلامشهر، با اشاره به خدمات ارائه شده توسط بیمه سلامت در این شهرستان اظهار داشت: عملیات بیمه‌گری در شهرستان اسلامشهر در سه دفتر پیشخوان دولت ارائه می‌شود که به مناسبت هفته سلامت با استقرار در دو دفتر پیشخوان و ملاقات با مردم تائیدیه‌هایی که از طریق اتوماسیون انجام می‌شود را به‌طور حضوری انجام و رسیدگی می‌کنیم.

وی ادامه داد: حضور در بیمارستان امام رضا(ع) و عیادت و دلجویی از بیماران بستری در بیمارستان که دفترچه بیمه سلامت دارند، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، حضور در مرقد مطهر امام راحل و گلزار شهدای امامزاده عقیل(ع) و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و شهدا از دیگر برنامه‌های هفته سلامت در شهرستان اسلامشهر است.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه در اکثر مراکز درمانی، بهداشتی و بیمارستان‌ها پوسترهای اطلاع‌رسانی برای آشنایی شهروندان با بیمه سلامت نصب شده تاکید کرد: یکی از اهداف بیمه سلامت تقویت اطلاع‌رسانی به مردم و آشنایی با خدمات بیمه سلامت است و اینکه دانش سلامت و سواد بیمه‌ای افراد ارتقا یابد.
 

کارگشا سپس به ارائه خدمات بیمه‌گری در دفاتر پیشخوان و اداره بیمه سلامت شهرستان اشاره کرد و افزود: با استقرار اداره بیمه سلامت در اسلامشهر نظارت بر مراکز درمانی و موسسات، پذیرش اسناد موسسات و پزشکان طرف قرارداد در اسلامشهر انجام و دیگر نیازی به مراجعه همکاران به اداره کل استانی نیست.

وی همچنین افزود: تائید دارو با توجه به اینکه تمام داروخانه‌ها امکان تائید اینترنتی را هم دارند و همچنین داروهایی که نیاز به تشکیل پرونده باشد در محل اداره بیمه سلامت اسلامشهر انجام و نیز وصول اظهارنامه موسسات بیمه‌گذار و مباحث درآمدی نیز در شهرستان اسلامشهر انجام می‌شود.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان اسلامشهر در ادامه با اشاره به 22 هزار نفر جمعیت روستایی که دفترچه بیمه سلامت روستایی دارند گفت: این روستائیان تحت پوشش بیمه سلامت از طریق مراکز جامع سلامت روستایی شبکه بهداشت در قالب نظام ارجاع و پزشک خانواده خدمات بیمه‌ای دریافت می‌کنند.

کارگشا بیان کرد: از 9 مرکز جامع سلامت روستایی که در هر مرکز حداقل یک پزشک خانواده، ماما، خدمات دندان‌پزشکی و دارویی ارائه می‌شود در قالب نظارت‌های ماهانه و مشترک توسط اداره بیمه سلامت شهرستان اسلامشهر بازدید می‌شود.

وی در پایان با اشاره به 100 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت در این شهرستان خاطرنشان کرد: خدمات درمانی و بیمه‌ای به این جمعیت تحت عناوین صندوق بیمه کارکنان دولت، صندوق بیمه سایر اقشار که شامل خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، اتباع، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد هستند، صندوق بیمه روستایی، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه ایرانیان که بیمه خویش فرما است ارائه می‌شود.تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 39