(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ورود اوقاف گیلان برای خرید تجهیزات پزشکی

ورود اوقاف گیلان برای خرید تجهیزات پزشکی

گيلان رشت

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از ورود اوقاف گیلان برای خرید تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: در برخی از استان‌ها با خرید تجهیزات پزشکی مدرن و نصب آن در بیمارستان‌ها سالانه ۲۰ هزار نفر از عواید چنین موقوفاتی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران لزوم توجه جدی‌تر خیران گیلانی برای ادای فریضه وقف به ویژه در حوزه بهداشت و درمان را امری لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: در حال حاضر 50 مرکز بهداشتی و درمانی و 3 بیمارستان در گیلان موقوفه هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بیمارستان‌های کوثر آستانه‌اشرفیه، سیدالشهدا لاهیجان و امینی لنگرود را جزء مراکز موقوفه استان اعلام کرد و بیان داشت: پس از خرید و نصب برخی تجهیزات بیمارستانی در این مراکز یاد شده مردم، بیماران و نیازمندانی که مراجعه می‌کنند می‌توانند از عواید آن به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

علیزاده فرهنگ‌سازی در مورد نوع وقف و سوق دادن نیات واقفان به سمت نیازهای اولیه جامعه را به عنوان یکی از اهداف مهم اداره کل اوقاف گیلان مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: اعزام سالانه بیش از هزار نفر مبلغ به سراسر استان در راستای ترویج فرهنگ وقف از جمله اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان محسوب می‌شود.
 

وی سوق دادن نیات واقفان به سمت اقتصاد، اشتغال، پرداخت دیه، کمک به زندانیان جرایم غیرعمد، بهداشت و درمان، پژوهش، محیط زیست و نظایر این را لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: تمام موارد یاد شده از تأکیدات مقام معظم رهبری است و امیدواریم ادای وقف به صورت تدریجی در حوزه‌های یاد شده گسترش پیدا کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان حمایت از آثار علمی و پژوهشی و پایان‌نامه‌هایی که در حوزه وقف تهیه و تدوین می‌شوند را از اهداف مهم این نهاد دانست و اظهار داشت: ترویج فرهنگ وقف در میان مردم جامعه با استفاده از ابزار هنر و فناوری‌های نوین نیز در دستور کار سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گرفته است.

علیزاده استفاده بهینه‌تر از ظرفیت رسانه‌ها با هدف نهادینه کردن بیشتر فریضه الهی وقف به ویژه در حوزه بهداشت و درمان را در شرایط کنونی امری بسیار تأثیرگذار، لازم و مفید خواند و اظهار داشت: در حال حاضر بیش از هزار رقبه در لشت‌نشا وجود دارد که تنها تعدادی از آنان مربوط به حوزه بهداشت و درمان هستند.

وی با بیان اینکه در برخی از استان‌ها با خرید تجهیزات پزشکی مدرن و نصب آن در بیمارستان‌ها سالانه 20 هزار نفر از عواید چنین موقوفاتی بهره‌مند می‌شوند افزود: تعداد افرادی که در گیلان از چنین موقوفاتی استفاده می‌کنند حدود 2 هزار نفر است بنابراین باید برای ترویج این‌گونه از موقوفات در استان تلاش بیشتری انجام دهیم.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 23