(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

تداوم بارش‌های سیلابی در شمال‌غرب ایران / افزایش گرد و غبار در "تهران، اراک و اهواز"

تداوم بارش‌های سیلابی در شمال‌غرب ایران / افزایش گرد و غبار در

-

گروه استان‌ها ـ براساس نقشه های هواشناسی سامانه بارشی مستقر در کشور همچنان در غرب ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهد اما در نیمه شرقی تا پایان هفته پدیده خاصی مشاهده نمی شود و در این مناطق تنها بارش های پراکنده خواهیم داشت.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری ایرانیان سبز، بررسی‌های انجام شده در نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز چهارشنبه (98.08.8) در بخش غربی کشور شاهد ادامه بارش‌ها هستیم و فعالیت سامانه بارشی به صورت پراکنده در مرکز و شرق کشور احتمالا از اواخر فردا آغاز خواهد شد.

برهمین اساس امروز و فردا در نیمه شمال غربی کشور بارش ها تا اوایل هفته آینده ادامه دارد و در مرکز کشور رفته رفته برمیزان ابرها افزوده شده و با حرکت سامانه بارشی به سمت شرق ایران بارش ها در شرق نیز آغاز خواهد شد.

اطلاعات ارسالی از ایستگاه های هواشناسی در سراسر کشور نشان می‌دهد امروز گرم‌ترین نقطه ایران جزیره ابوموسی با 32 درجه سانتی گراد بالای صفر و خنک‌ترین نقطه نیز شهرستان بجنورد با 7 درجه است. این درحالی است که پایتخت امروز در گرم‌ترین ساعت حداکثر دمایی معادل 18 درجه سانتی‌گراد و خنک‌ترین ساعت نیز 10 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

کارشناسان سازمان هواشناسی درباره روند کاهشی دما در ایران نیز اعلام کرده‌اند با درنظر گرفتن ورود سامانه های کم فشار و تغییر سرعت وزش باد در برخی نقاط ایران میزان کاهش دما بعضا تا بیش از 8 درجه سانتی گراد خواهد بود.

سازمان هواشناسی با اشاره به تغییرات جوی پیش بینی کرده میزان آلایندگی و گرد و غبار شهرهای تهران، اراک و اهواز تا 24 ساعته آینده بالاست و بهتر است سالمندان و کودکان امروز بجز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند.- اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 35