(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

معاون استاندار قزوین: سرانه مطالعه در توسعه و فرهنگ کشور بسیار مهم است

 معاون استاندار قزوین: سرانه مطالعه در توسعه و فرهنگ کشور بسیار مهم است

-

معاون سیاسی، امنیتی استانداری قزوین گفت: باید بپذیریم در دنیای امروز مسیر پیشرفت هر کشوری از راه کتاب عبور می‌کند و امروز کشور ما بیش از هر زمان دیگری به آموزش و دانایی نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از قزوین، منوچهر حبیبی در آئین تودیع و معارفه مدیرکل کتابخانه‌های استان قزوین که با حضور قربانعلی معاون امور استانهای نهادکتابخانه‌های عمومی کشور، متولیان معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و مدیران استان برگزار شد، اظهار داشت: مهم‌ترین شاخصه توسعه یافتگی و پیشرفت در دنیای امروز با حوزه کتاب، دانش و افزایش سرانه مطالعه و آگاهی مردم ارتباط مستقیم دارد و این در شرایطی است که کشور ما امروز با توسعه و پیشرفت در بخش‌های مختلف نیازمند توجه ویژه به این بخش است.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم آینده‌ای روشن برای این حوزه رقم بزنیم باید بتوانیم در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی گام برداریم چرا که آموزش به عنوان یکی از اصلی‌ترین نیازهای امروز کشور بر مبنای کتاب امکان پذیر است.

معاون استاندار قزوین خاطرنشان کرد: توجه ویژه به کتاب و اهمیت به این مسئله باید در بین خانواده‌ها ترویج یابد و اجرای برنامه‌های فرهنگی می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

حبیبی گفت: اگرچه توسعه امکانات و پیشرفت تکنولوژی شرایط خوبی برای افزایش آگاهی و اطلاع رسانی در اختیار ما قرار داده است اما نباید اجازه دهیم این شرایط منجر به بی‌توجهی به کتاب و مسئله خطیر کتابخوانی شود.

وی اظهار داشت:مسئولین نیز در این زمینه وظیفه دارند با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در جهت بهبود شاخص‌های کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در کشور گام بردارند.

13 هزار برنامه ترویجی در حوزه کتاب و کتابخوانی در قزوین اجرایی شده است

رویا اسماعیلی مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی استان قزوین نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به فعالیت‌های انجام شده طی 3 سال گذشته در نهادکتابخانه‌های عمومی استان قزوین اظهار داشت: طی 3 سال گذشته یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها ما در حوزه کتابخانه‌ها در استان قزوین تلاش برای آشتی بین مردم و کتاب و کتابخوانی بوده است که با اجرای برنامه‌های ترویجی در این حوزه گام برداشتیم.

وی افزود: افزودن عنصر شادابی و نشاط به برنامه‌های کتابخوانی از اصلی‌ترین موارد مورد توجه ما در این بخش بود چرا که به عقیده داریم کتاب نباید با رخوت و بی تحرکی ترکیب شود چرا که شادابی، نشاط، پویایی و رشد از ویژگی‌های مطالعه است.

مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی استان قزوین بیان کرد: با اجرای این برنامه‌های ترویجی و فرهنگی در حوزه کتابخوانی و مطالعه موفق شدیم در رتبه سوم کشوری قرار گیریم که جایگاه خوبی محسوب می‌شود.

اسماعیلی عنوان کرد: در همین حوزه جشنواره کتابخوانی رضوی در استان قزوین با مشارکت بیش از 18 هزار کتابخوان در استان قزوین برگزار شد و توانستیم رشد چشمگیری در تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره را در استان شاهد باشیم.

وی افزود: توجه ویژه به کتابخانه‌های روستایی، بخش‌های کودک و نوجوان در کتابخانه‌ها و تاسیس کتابخانه‌های جدید در استان قزوین از فعالیت‌های این حوزه طی سه سال گذشته بوده است که خوشبختانه نتایج خوبی برای استان به همراه داشته است.

مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی استان قزوین اظهار داشت: در این مدت و فعالیت در نهاد کتابخانه‌های عمومی استان قزوین موارد خوبی آموختیم و تلاش کردیم تا بهترین و بیشترین اثرگذاری را داشته باشیم.


قزوین
- اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 30