(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ساماندهی زباله‌گردهای نسیم شهر، طرح تفکیک زباله به صورت پایلوت در مدارس اجرایی می‌شود

ساماندهی زباله‌گردهای نسیم شهر، طرح تفکیک زباله به صورت پایلوت در مدارس اجرایی می‌شود

تهران تهران

شهردار نسیم شهر با اشاره به اینکه طرح تفکیک زباله به صورت پایلوت در مدارس نسیم شهر اجرایی می‌شودگفت: درصدد هستیم گاراژهایی را که ضایعات زباله‌گردها را خریداری می‌کنند ساماندهی کنیم.

عباس شوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در بهارستان، با اشاره به لزوم ارتقاء فرهنگ تفکیک زباله در نسیم شهر اظهار داشت: متأسفانه در نسیم شهر هیچ سازمان مردم نهادی در زمینه ارتقاء فرهنگ تفکیک زباله با شهرداری همکاری نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند با هم‌اندیشی و هم‌فکری جوانان موضوع نریختن زباله را در نسیم شهر نهادینه کنند عنوان کرد: کار فرهنگی متناسب با طرح تفکیک زباله از مبدأ و نریختن زباله توسط مجموعه شهرداری آغاز شده است.

شهردار نسیم شهر افزود: شهرداری نسیم شهر در کنار جمع‌آوری زباله‌ها به صورت مکانیزه در حال فرهنگ سازی و پاکیزگی محیط زندگی است و این طرح را به صورت پایلوت در چند نقطه از شهر و مدارس آغاز خواهیم کرد.

شوندی با اشاره به دو نوع نگاه موجود در جامعه به زباله‌گردها و پدیده ناهنجار زباله گردی در نسیم شهر  بیان کرد: نگاه اول این است که این افراد نیازمند هستند و با این کار بخشی از نیازهای مالی خود را رفع می‌کنند که به نظر من کار این افراد کار با ارزشی است اگر چه از نظر شکلی مناسب نیست.

وی با اشاره به اینکه در برخی از خانواده‌های نیازمند، نیاز مالی از طریق زباله‌گردی رفع می‌شود گفت: اگر ما بتوانیم زباله‌گردها را در زیر چتر حمایتی در طرح تفکیک زباله قرار دهیم به نفع جامعه و شهر خواهد بود.

شهردار نسیم شهر با اشاره به اینکه اطلاعی از حواشی زباله‌گردی و زباله دزدی ندارم و بیشتر مطالب در این رابطه جعلی و شایعه است خاطرنشان کرد: درصدد هستیم گاراژهایی را که ضایعات زباله‌گردها را خریداری می‌کنند ساماندهی کرده و از آسیب خوردن به چهره شهر جلوگیری به عمل آوریم و آنها را در مکان‌های مناسبی ساماندهی کنیم.تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 29