(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

۴ پروژه الکترونیکی بیمه سلامت در استان کرمانشاه اجرایی می‌شود

 ۴ پروژه الکترونیکی بیمه سلامت در استان کرمانشاه اجرایی می‌شود

-

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از تعهد ۶۷۰۰ نوع خدمت در بیمه سلامت خبرداد و گفت: چهار پروژه الکترونیکی امسال در استان کرمانشاه اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگاری ایرانیان سبز  ازکرمانشاه ، کیومرث مظفری در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت در استان کرمانشاه 60 درصد جمعیت استان را تحت پوشش قرار می‌دهد اظهار داشت: از افراد تحت پوشش بیمه سلامت 1956 بیمار خاص شامل هموفیلی، تالاسمی،  کلیوی و ام اس هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در شش ماه اول امسال 220 میلیارد تومان صرف هزینه افراد تحت پوشش بیمه سلامت شده است عنوان کرد: 40 مرکز سلامت و 33 دفتر پیش خوان به مردم خدمات رسانی‌های لازم را انجام می‌دهند. 

وی با بیان اینکه 2400 قلم دارو و 6700 نوع خدمت شامل خدمات بیمارستانی در تعهد بیمه سلامت است خاطرنشان کرد: 101 مرکز بهداشتی درمانی در حال ارایه خدمت به روستائیان است و شامل 198 پزشک، 140 ماما و 52 کد آزمایشگاهی، ویژه خدمت سطح یک روستایی است که در مراکز بهداشتی درمانی روستایی انجام می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه خدمت دندانپزشکی به افراد زیر 14 سال در روستا رایگان است عنوان کرد: چهار پروژه الکترونیکی در برنامه امسال قرار دارد که در راستای اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

مظفری با اشاره به اینکه نسخه الکترونیکی در شش شهرستان در بخش‌های خصوصی راه‌اندازی شده است بیان کرد: تاکنون 80 هزار رفع هم پوشانی انجام شده و سامانه استحقاق سنجی در 18 بیمارستان دانشگاهی فعال است و بیماران در مراجعه به این بیمار‌ستان‌ها نیاز به ارائه دفترچه ندارند.

وی با اشاره به اینکه سامانه تبادل الکترونیکی در 17 بیمارستان دانشگاهی پیاده شده است خاطرنشان کرد: تا آخر آذرماه امسال سامانه تبادل الکترونیکی در کل بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی پیاده و راه‌اندازی شود و پرونده‌های کاغذی به طور کامل حذف می‌شود.

مظفری خاطرنشان کرد: براساس بند الف ماده 70 برنامه  ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و با هدف پوشش بیمه‌ای آحاد جامعه، پس از آزمون وسع، افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، بیمه اجباری می‌‌شوند.

وی افزود:در این برنامه، کلیه افراد فاقد پوشش بیمه بامراجعه به ادارات بیمه سلامت، دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد یا سایت بیمه سلامت ایران ثبت نام و پس از استعلام از سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مشخص شدن سطح درآمدی متقاضیان در یکی از گروههای سه گانه، میزان حق بیمه آنها تعیین و سپس تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه  قانون بیمه اجباری براساس آیین‌نامه مصوب هیئت دولت اجرا می‌شود عنوان کرد: گروه اول شامل دهکهای یک، دو و سه خانوارهای دارای درآمد کمتر از 40درصد حداقل حقوق و دستمزد مشمول قانون کار که حق بیمه آنها رایگان و از طرف دولت پرداخت می‌شود.

مظفری خاطرنشان کرد: گروه  دو که شامل دهک چهار درآمدی است، چهل  تا صددرصد حقوق و دستمزد را دارند که با پرداخت 50درصد حق بیمه معادل ماهیانه 24هزار و 200 تومان برای هر نفر دفترچه بیمه سلامت صادر و تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه افزود: گروه سه شامل دهک 5 و به بالا که ماهیانه 48هزار و400تومان و 100 درصد حق سرانه  برای هر نفر حق بیمه را پرداخت می‌کنند و از خدمات درمانی در تعهد بیمه سلامت بهره مند خواهند شد.

وی تأکید کرد: با اجرای این قانون، در واقع یارانه‎های دولتی در حوزه سلامت به اقشار آسیب پذیر تخصیص خواهد یافت و یکی از شاخص‌های عدالت در سلامت تحقق پیدا می‌کند.

مظفری به توانمند سازی و ترویج فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: تعامل با سازمان های مردم نهاد از جمله انجمن بیماران خاص وجود دارد که برای افزایش توانمندسازی بیمه شدگان انجام می شود.

وی با بیان اینکه سامانه ارتباطی 1666 در حال حاضر راه اندازی شده است خاطرنشان کرد: این سامانه به صورت شبانه روزی پل ارتباطی بین مسئولان بیمه سلامت و بیمه شدگان است که جوابگوی سوالات و انتقاد شهروندان کرمانشاهی هستند.


کرمانشاه
- اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 35