(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

نوید معاون وزیر کار به ارائه تخفیف ۲۰ درصدی برای تعاونی‌های زنان و توان‌یاب‌ها

نوید معاون وزیر کار به ارائه تخفیف ۲۰ درصدی برای تعاونی‌های زنان و توان‌یاب‌ها

تهران تهران

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تخفیف ۲۰ درصدی برای تعاونی‌های زنان و افراد شاغل در تعاونی‌ها و تعاونی‌های توان‌یاب صورت می‌گیرد که امیدواریم در آینده نزدیک اجرایی شود.

به گزارش  خبرنگار ایرانیان سبز از ری، محمدجعفر کبیری عصر امروز در بازدید از 2 واحد کارآفرینی شهرستان ری اظهار داشت: در بخش تعاون همواره به‌دنبال ایجاد فضاها و تعاونی‌های کارآفرینی هستیم چرا که حمایت از تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال پایدار منطقه‌ای و توسعه بازار کمک‌رسان خواهد بود.

وی بیان کرد: در بازدید از پروژه‌ها تلاش می‌کنیم تا مشکلات و چالش‌های کارآفرینان و فعالان این عرصه را به منظور تسهیل روند توسعه کار مدنظر قرار داده و در جهت فراهم‌سازی امکانات در همان بازدید تصمیم‌گیری شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: بعد از ارائه درخواست تسهیلات مالی از سوی  متقاضیان امکان دریافت وام قرض‌الحسنه 4 درصد اما به صورت محدود وجود دارد.

کبیری با اشاره به پرداخت وام ارزان‌قیمت از سوی دولت به کارآفرینان تصریح کرد: در سال گذشته نزدیک به 1.5 میلیارد دلار معادل بیش از 18 هزار میلیارد تومان در سراسر کشور تسهیلات به کارآفرینان و تعاونی‌ها ارائه شده است.

وی ادامه داد: تسهیلات‌دهی به تنهایی تأثیری در اشتغال پایدار ندارد و باید مباحث تولید انجام شده براساس نیاز بازار باشد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: در زمینه توسعه بازار رویکرد وزارتخانه در حوزه  مساعدت به تعاونی‌ها و به ویژه توسعه بازار جهت استفاده بهینه از تسهیلات دریافتی است.

کبیری با بیان اینکه قوانین خوبی داریم که بعضاً به دلیل منابع محدود دولت اجرا نشده است گفت: تخفیف 20 درصدی برای تعاونی‌های زنان و افراد شاغل در تعاونی‌ها و تعاونی‌های توان‌یاب صورت خواهد گرفت که امیدواریم در آینده نزدیک اجرایی شود.

وی عنوان کرد: وزارت کار برای آموزش براساس نیاز بازار و آموزش منجر به اشتغال پایدار آمادگی دارد و منابعی را نیز می‌تواند در اختیار افراد قرار دهد‌.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین خاطرنشان کرد: باید درخواستی به منظور تهیه تسهیلات و ضمانت‌نامه از سوی اعضا تهیه شود که امیدواریم ظرف یک ماه آینده از آن بهره‌مند شویم.

شهرک صنفی بانوان در کهریزک ایجاد می‌شود

همچنین در این مراسم کلهر رئیس شورای بخش کهریزک توسعه پایدار در روستاها را کلید پیشرفت کشور عنوان کرد و گفت: اعقتاد داریم باید تمامی روستاها یک درآمد پایدار داشته باشند و علاوه بر ایجاد زیرساخت‌ها و فراهم کردن امکانات اولیه بتوانیم کارآفرینان را برای حضور در روستاها سوق دهیم که در این صورت با ایجاد تولید در مراکز کارآفرینی می‌توان به توسعه پایدار دست پیدا کرد.

وی با اشاره به پیشنهاد تشکیل شهرک صنفی برای بانوان در بخش کهریزک گفت: ایجاد شهرک صنفی بانوان در بخش کمک شایانی به زنان می‌کند که باید تمامی کارها از صفر تا 100 در اختیار بانوان قرار بگیرد و در این صورت می‌توان مسیر توسعه و پیشرفت بانوان کارآفرین را فراهم کرد.

رئیس شورای بخش کهریزک در پایان تصریح کرد: بخش کهریزک آمادگی واگذاری زمین و امکانات دیگر برای تشکیل شهرک صنفی بانوان را در اختیار دارد و اگر این واحد صنفی صورت بگیرد بخش کهریزک به یک الگو برای دیگر بخش‌ها و حتی شهرستان‌ها تبدیل می‌شود.


 

تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 25