(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ماشین‌آلات کارخانه تولید کود آلی شهر رشت فرسوده و ناکارآمد است

ماشین‌آلات کارخانه تولید کود آلی شهر رشت فرسوده و ناکارآمد است

گيلان رشت

در صد و یازدهمین جلسه شورای شهر رشت مطرح شد: در حال حاضر کارخانه تولید کود آلی شهر رشت به دلیل فرسودگی دستگاه‌ها و شرایط نامناسب غیرفعال بوده و تنها قسمت فعال آن بخش تفکیک پسماندهای خشک است.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبزاز رشت، اسماعیل حاجی‌پور عصر امروز در صد و یازدهمین جلسه شورای شهر رشت اظهار داشت: در روزهای اخیر جلسه‌ای با نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) سپاه پاسداران در رشت تشکیل شد و پیرامون برخی پروژه‌های مهم شهری با آنان صحبت کردیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت، بازدید نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) سپاه پاسداران از محل پروژه‌های شهر رشت را مورد اشاره قرار داد و افزود: پروژه‌ تقاطع غیر هم‌سطح میدان ولی‌عصر(عج)، تقاطع غیر هم‌سطح میدان نیروی دریایی و خیابان رودباری و حمیدیان از جمله این پروژه‌هایی بودند که درباره آنها بحث و گفت‌وگو کردیم. 

حاجی‌پور از احداث پل روگذر در نقاط پرتراکم شهر رشت نظیر میدان نیروی دریایی، میدان ولی‌عصر(عج) خبر داد و ابراز داشت: نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) سپاه پاسداران از محل احداث این پل‌ها در شهر رشت نیز بازدید به عمل آوردند.

وی با تأکید بر حل مشکلات رودخانه‌های شهر رشت و کاهش  آسیب‌های آن خاطرنشان کرد: حل مشکلات رودخانه‌های شهر رشت در اولویت قرار دارد و پیرامون این موضوع نیز با نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) سپاه پاسداران نیز صحبت کردیم.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا نیز در این جلسه با بیان اینکه هنوز برنامه مشخصی جهت افزایش درآمد شهرداری از سوی شهردار رشت اعلام نشده است اظهار داشت: شهردار رشت حق انتصاب مدیران بر اساس تشخیص خود را دارد اما نیروهای توانمند که سال‌ها در شهرداری تجربه دارند امروز ابلاغیه جدیدی دریافت نکردند.

بهراد ذاکری با اشاره به اینکه اطلاعات غلطی بابت افزایش ظرفیت کارخانه کمپوست رشت به مردم داده شد گفت: هفته گذشته به همراه مشاوران تخصصی بازدیدی که از محل مذکور داشتیم مشخص شد که این افزایش ظرفیت صحت ندارد لذا فریب افکار عمومی توسط برخی افراد درباره وضعیت بحرانی زباله راهکار حل مشکل نیست.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا به منظور بررسی وضعیت موجود کارخانه تولید کود آلی شهر رشت و نیاز ایجاد خطوط جدید برای افزایش ظرفیت تولید کمپوست بازدیدی از محل آن به عمل آوردند که متأسفانه متوجه غیرفعال بودن آن نیز شدیم.

ذاکری افزود: در بازدید اخیر از کارخانه تولید کود آلی شهر رشت متوجه شدیم که تمامی ماشین‌آلات و دستگاه‌های مربوط به آن اعم از بخش دریافت، جداسازی و پردازش پسماند غیرفعال بوده و در سوله‌ تخمیر نیز پشته‌ها به صورت مخلوط شامل مقادیر پسماند‌های تَر، پلاستیک، ظروف یکبار مصرف و سایر اجزای پسماند مشاهده می‌شدند.

وی با اشاره به دلایل توقف کارخانه تولید کود آلی شهر رشت بیان کرد: به نظر می‌رسد فرسودگی دستگاه‌ها، عدم تفکیک مناسب پسماندهای تَر از سایر اجزای آن و عدم شرایط مناسب از جمله دلایل متوقف شدن این کارخانه بوده و به گفته مدیرعامل شرکت کود آلی گیلان در ماه‌های اخیر هیچ کودی در مکان مذکور تولید نشده است.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا تصریح کرد: تنها قسمت فعال کارخانه تولید کود آلی رشت، بخش تفکیک پسماندهای خشک بود که از درب منازل در سطح شهر به صورت جدا جمع‌آوری می‌شود و در این محل توسط کارگران بر روی تسمه نقاله به شکل دستی جداسازی شده و به مراکز بازیافت فرستاده می‌شوند.

سیدامیرحسین علوی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا نیز در این جلسه اظهار داشت: شهردار رشت اگر قصد برکناری مدیران و یا انتصاب مدیران جدید را دارد نباید جلوی دوربین‌ها‌ این عمل را انجام دهد و شورا هم وظیفه دارد که این نکات را به شهردار متذکر شود.

به گزارش تسنیم، صد و یازدهمین جلسه شورای شهر رشت به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا، غیررسمی برگزار شد.


گیلان رشت ماشین ، آلات
گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 38