(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

برگزاری اولین استارت‌آپ صنعت جوش در شهرکرد

برگزاری اولین استارت‌آپ صنعت جوش در شهرکرد

گيلان رشت

اولین استارت آپ ملی صنعت جوش ایران در شهرکرد برگزار شد.
به گزارش ایرانیان سبز از شهرکرد، امروز اولین استارت‌آپ ملی صنعت جوش ایران با هدف شناسایی و توانمندسازی طرح و ایده‌های نو و خلاقانه در حوزه صنعت جوش، معرفی کسب و کارهای نو در صنعت جوش، تجازی‌سازی ایده‌های برتر و به منظور ایجاد انگیزه برای پژوهش و نوآوری در زمینه‌های جوش و بازرسی، توسعه و ترویج فرهنگ مهندسی جوش و بازرسی، معرفی روش‌های نوین جوشکاری و بازرسی، افزایش کیفیت و آسیب‌شناسی اتصالات جوشی در صنایع مختلف کشور، معرفی جایگاه مهندسی جوش در افزایش بهره وری قطعات و تجهیزات صنعتی برگزار شد.
 محسن مبینی معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه در افتتاحیه اولین رویداد صنعت جوش (استارت‌آپ ) ایران در سخنانی ضمن خیر مقدم به تلاشگران صنعت جوش، برگزاری این رویداد را مهم ارزیابی و اظهار داشت: بدنه اصلی این رویداد، ایده‌های جوانان است که با حمایت مالی و معنوی باید به تولید برسند و این امر راهی برای مبارزه با معضل بیکاری است.
وی افزود: با توجه به این که سیاست وزارت علوم تبدیل دانشگاه‌ها از دانشگاه‌های آموزش‌محور به دانشگاه‌های کارآفرین است، استارت‌آپ‌ها، راهی برای رسیدن به این هدف است و جوانان  با ایده‌پردازی و اساتید با در اختیار قرار دادن تجربیات می‌توانند این ایده ها را پرورش دهند.
 مبینی یکی از راه‌های پیشبرد اهداف را کار تیمی دانست و گفت: اگر کنفرانس یا همایشی برگزار می‌شود باید به صورت تیمی باشد تا با شناخت مشکلات و معضلات استان، این مسائل در مجرای علمی آن قرار بگیرد و دانشگاه شهرکرد با داشتن کادر مجربی از اعضای هیات علمی جوان، جهت بررسی و حل این مسائل آمادگی کامل دارد.
معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه شهرکرد در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه شهرکرد در بین دانشگاه‌های کشور دارای تراز خوبی است و در سال 98 در رتبه‌بندی جهانی جز دانشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفت و همچنین دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهرکرد توانسته در رتبه‌بندی جهانی تایمز در بازه 400 تا 500 دانشکده‌های فنی و مهندسی جهان قرار گیرد.
  قهرمان آماره مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان چهار محال و بختیاری در این آیین افتتاح گفت: استارت‌آپ ملی صنعت جوش ایران اولین بار است که در ایران برگزار می‌شود. که 60 ایده در حوزه صنعت جوش، اپلیکیشن مرتبط با صنعت جوش، بازرسی جوش، فناوری نوین به دبیرخانه رویداد صنعت جوش رسیده او امید است به مرحله تجاریسازی برسند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: ایدهپردازان و سرمایهگذاران باید همدیگر را باور کنند تا بتوانند ایده‌هارا به مرحله تجاری‌سازی و کارآفرینی برسانند.
گفتنی است؛ نخستین استارت‌آپ ملی صنعت جوش ایران تا سوم آبان‌ماه امسال در دانشگاه شهركرد برگزار و در این مدت ایدههای ارسال شده به دبیرخانه پس از ارائه توسط صاحب ایده داوری و به عنوان ایدههای برتر معرفی می‌شوند.

 

گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 15