(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

سپاهان صدر نشین باقی ماند

 سپاهان صدر نشین باقی ماند

-

فاکتورهای موفقیت سپاهان مقابل گل‌گهر سیرجان را می‌توان حاصل آنالیز دقیق و بازی‌خوانی عالی قلعه‌نویی، عملکرد خوب زردپوشان در اجرای تاکتیک‌های ژنرال و نرخ‌ بالای بهره‌وری مهاجمان سپاهان دانست.

به گزارش خبر گزاری ایرانیان سبز ازاصفهان ، هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس، روز گذشته با برگزاری 5 دیدار پایان یافت که در یکی از این رقابت‌ها، سپاهان در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته به مصاف گل‌گهر سیرجان رفت و با نتیجه 2 بر صفر این تیم را شکست داد.

سپاهان در یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته به مصاف گل‌گهر سیرجان رفت و با کسب یک پیروزی با ارزش، 17 امتیازی شده و همچنان با تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتور صدرنشین باقی ماند. قلعه‌نویی در مقابل گل‌گهر 4 بازیکن خود را در اختیار نداشت، اما یارگیری موفق سپاهانی‌ها پیش از شروع فصل، موجب شد تا در این دیدار خللی به برنامه‌های ژنرال وارد نشده و تیمش را با تمام قوا به میدان بفرستد.

سپاهان این روزها حال و روز خوبی دارد و رفته رفته در قامت جدی‌ترین مدعی قهرمانی ظاهر می‌شود. تیم امیر قلعه‌نویی که در فصل گذشته فوتبال زیبایی بازی می‌کرد اما در نتیجه‌گیری مشکل داشت، اکنون به مرز پختگی رسیده و علاوه بر ارائه یک فوتبال دلچسب، در نتیجه‌گیری نیز موفق عمل می‌کند.

سپاهان یکی از باکیفیت‌ترین تیم‌های حاضر در لیگ نوزدهم است. این تیم به تکامل تاکتیکی خوبی دست پیدا کرده و در تمامی خطوط هم‌خوانی بالایی با اندیشه‌های ژنرال دارد. یکی از عوامل موثر در موفقیت‌های فصل جاری سپاهان نیز همین ثبات تاکتیکی و همخوانی بازیکنان این تیم با سیستم انتخابی قلعه‌نویی است. ژنرال در ابتدای فصل با شناخت دقیق نقاط ضعف سپاهان، تیمش را به گونه‌ای بست که بازیکنان تحت هر شرایطی بتوانند خواسته‌های تاکتیکی او را اجرا کنند و در واقع تمامی نفرات حاضر در سپاهان فعلی، کاملاً در اجرای سیستم انتخابی قلعه‌نویی مهارت داشته و هماهنگی کاملی با تفکرات مربی خود دارند.

سپاهان در مقابل گل‌گهر سیرجان نمایش منطقی و هوشمندانه‌ای داشت. شاگردان قلعه‌نویی اگرچه در این دیدار با افت نسبی روبه‌رو شده و نتوانسته‌اند بازی‌های جذاب و تماشایی همیشگی خود را به نمایش بگذارند، اما در نتیجه‌گیری خوب عمل کرده و 3 امتیاز شیرین را به دست آوردند.

سپاهان مقابل گل‌گهر در پارامترهایی مانند مالکیت توپ، تعداد و دقت پاس بهتر از حریف قعرنشین خود ظاهر شد، اما برخلاف رویه همیشگی خود، در خلق موقعیت و تعداد شوت‌ها ضعیف‌تر از حریف بوده و تنها 2 شوت در چارچوب داشت که با فرصت‌طلبی مهاجمان هر 2 موقعیت تبدیل به گل شد که نشان از نرخ بالای بهره‌وری مهاجمان سپاهان دارد. نرخ‌ بهره‌وری مهاجمان سپاهان در فصل جدید افزایش خوبی داشته است، شاگردان قلعه‌نویی اگرچه نسبت به فصل قبل موقعیت‌های کمتری می‌سازند، اما با هوشیاری از موقعیت‌ها به دست آمده به خوبی استفاده می‌کنند و با توجه به عملکرد خارق‌العاده خط دفاعی این تیم، تفاصل گل خوبی به دست آورده‌اند.

یکی دیگر از جذابیت‌های سپاهان جدید، قدر‌شناسی و از دست ندادن فرصت‌های به وجود آمده برای بالا کشیدن تیم است؛ شاگردان قلعه‌نویی به خوبی می‌دانستند 3 امتیاز دیدار با گل‌گهر با توجه به کورس بالای جدول و بازی‌های آینده سپاهان، از چه ارزش بالای برخوردار بوده و تا چه حد می‌تواند در ادامه لیگ به کارشان آید و با زیرکی تمام، دست پر به خانه بازگشتند.

رویایی‌ترین تغییر سپاهان در لیگ نوزدهم، عملکرد بی‌نظیر خط دفاعی این تیم است که در طول 7 هفته برگزار شده هیچ گلی را دریافت نکرده و همراه با تراکتور بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارند. آماری که نشان‌دهنده نظم دفاعی دقیق این تیم است و قطعاً مسیر قهرمانی را هموارتر می‌کند.

سپاهان در این بازی مزد دوندگی بالاتر و فرصت‌طلبی مهاجمانش را گرفت. شاگردان قلعه‌نویی که انگیزه بالایی برای از دست ندادن صدر جدول داشتند، توانستند با دوندگی و زیرکی، از کمترین فرصت‌ها بالاترین بهره را برده و دست پر به خانه برگردند. در فاز تهاجمی، سپاهانی‌ها عملکرد خوبی داشته و موقعیت‌های خطرناکی را خلق کردند و با فرصت‌طلبی توانستند به اهدافشان دست پیدا کنند. نقطه دلچسب این دیدار عملکرد بسیار خوب خط دفاعی زردپوشان بود. مدافعان این تیم نمایش کاملی داشته و به خوبی حملات بازیکنان گل‌گهر سیرجان را اداره کردند.

پیروزی شیرین سپاهان مقابل گل‌گهر سیرجان را می‌توان حاصل آنالیز دقیق و بازی‌خوانی عالی قلعه‌نویی، عملکرد خوب زردپوشان در اجرای تاکتیک‌های ژنرال و فرصت‌طلبی مهاجمان سپاهان دانست.

در آن سو بازیکنان گل‌گهر سیرجان، بازی خوب و شجاعانه‌ای را به نمایش گذاشتند. شاگردان جلالی که نیاز شدیدی به برد داشتند، تلاش زیادی برای پیروزی در این دیدار انجام دادند، اما نتوانستند موفق شوند. آبی‌پوشان سیرجان در فاز تهاجمی موقعیت‌های خوبی را به وجود آوردند، اما نمایش کامل نیازمند و مدافعان سپاهان مانع از گل شدن آنها شد. در فاز دفاعی اما عملکرد شاگردان جلالی خوب نبوده و به راحتی نتیجه را واگذار کردند.


اصفهان ،
- ورزشی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 30