(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

‌رنج تحصیل در چهار دیواری آهنی؛ تحصیل دانش‌آموزان اطراف اصفهان در مدارس کانکسی

 ‌رنج تحصیل در چهار دیواری آهنی؛ تحصیل دانش‌آموزان اطراف اصفهان در مدارس کانکسی

-

مدارس کانکسی از جمله مهم‌ترین معضلات آموزش و پرورش استان اصفهان است، اگرچه تعداد این مدارس زیاد نیست اما تحصیل همه دانش آموزان در فضایی امن و آرام وظیفه مسئولان است.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از اصفهان، 200 کیلومتر دورتر از کلانشهر اصفهان، جایی که زمستان‌هایش پر سوز و سرماست، دانش آموزانی با رنج، تحصیل می‌کنند. کلاس درسشان یک چهاردیواری آهنی است، آفتاب پاییز و زمستان هم جانی ندارد که کلاس درس آهنی را کمی گرم کند، کم کم سوز سرما هم از راه می‌رسد و باران و برف رنج دانش آموزان را مضاعف می‌کند.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان 13 مدرسه کانکسی در این استان وجود دارد. از این تعداد 12 مدرسه در شهرستان فریدون‌شهر و یک مدرسه نیز در چادگان قرار دارد. درست در سردترین نقاط استان اصفهان.

آنگونه که محمد اعتدادی می‌گوید؛ مدارس خشت و گلی به طور کلی از مدارس آموزش و پرورش استان اصفهان حذف شده است. اما گویا همچنان 39 مدرسه سنگی در شهرستان‌هایی مانند فریدن، کاشان، چادگا