(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

پروژه‌های آب و خاک با جانمایی مناسب اجرا شود

پروژه‌های آب و خاک با جانمایی مناسب اجرا شود

گيلان رشت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بر اجرای پروژه‌های آب و خاک با رعایت اصول فنی و مهندسی و جانمایی مناسب که در برابر حوادث مقاوم باشند  تاکید کرد.

به گزارش خبر گزاری ایرانیان سبز  از قزوین ، جلسه ساماندهی و پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی با حضور مدیران و مسئولان مربوط در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در جلسه گفت: تامین امنیت غذایی در جامعه از امور حائز اهمیت بوده که نیازمند مشارکت دستگاه‌های اجرایی است و در این زمینه سازمان جهاد کشاورزی نقش متولی را ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت توسعه سیستم‌های نوین آبیاری افزود: در راستای سیاست تشویقی دولت چنانچه کشاورزان اقدام به اجرای سیستم‌های نوین آبیاری کنند، دولت نیز در زمینه هزینه‌های اجرای این طرح مشارکت می‌کند.

خمسه بر اجرای پروژه‌های آب و خاک با رعایت اصول فنی و مهندسی و جانمایی مناسب که در برابر حوادث مقاوم باشند  تاکید کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی امری مهم بوده چراکه در تسهیل و ساماندهی امور نقش بسزایی دارد.

وی بیان کرد: تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوط در ساماندهی ماشین‌آلات باید تقویت شود به طوری که در این مسیر به بخش تولید خدشه و آسیبی وارد نشده و امور تحت نظارت مسئولان مربوط انجام پذیرد.

خمسه خاطرنشان کرد: تامین سوخت ماشین‌آلات از دیگر امور مهم بوده که باید در این زمینه اقدامات جدی صورت گیرد تا کشاورزان دچار مشکل نشوند و در این زمینه باید مسئولان روند دریافت سوخت را تسهیل کنند.

پلاک گذاری 42 درصد از ماشین‌آلات کشاورزی استان قزوین

مجید اسماعیلی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این جلسه گفت: براساس آمارها بیش از 9960 دستگاه انواع ماشین آلات از جمله تراکتور، کمباین و چاپر در سطح استان وجود دارد که بیش از 4 هزار دستگاه تاکنون پلاک گذاری شده‌اند.

وی بیان کرد: پلاک گذاری ماشین آلات در  روند اصلاح طرح توزیع سوخت نقش داشته و به همین سبب دارای اهمیت ویژه‌ای است و باید در اولویت برنامه‌های قرار گیرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: براساس آمارها 42 درصد از ماشین‌آلات کشاورزی در سطح استان دارای پلاک هستند.


قزوین
گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 15