(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ستاری در قزوین: زیست بوم اقتصادی در استان‌ها توسعه یابد

 ستاری در قزوین: زیست بوم اقتصادی در استان‌ها توسعه یابد

-

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر توسعه زیست بوم اقتصادی در استان‌ها با توجه به شرایط و امکانات موجود تاکید کرد.

به گزارش خبر گزاری ایرانیان سبز  از قزوین ، سورنا ستاری شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات استانداری و با حضور مدیران و مسئولان استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: مردم در جامعه نقش بسزایی داشته و در مسیر رشد و توسعه گام برداشته و نیازمند حمایت از سوی مسئولان هستند که باید در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: کارآفرینی یکی از نمودهای نقش‌ مردم در جامعه بوده که در پیشرفت و تعالی جامعه موثر و بازوان کمکی برای دولت به شمار می‌روند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: زیست بوم اقتصادی و کارآفرینی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان باید در استان‌ها محقق شود و قزوین به لحاظ دارا بودن نیروی انسانی مناسب و پارک علم و فناوری می‌تواند این مهم را محقق سازد.

ستاری ادامه داد: توسعه مفهومی درون زاست در حالی که مفهوم تکنولوژی نیز همین است و خریدنی نبوده بلکه یادگرفتنی است و از طریق یادگرفتن توسعه ایجاد می‌شود.

رئیس بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا جامعه توسعه یافته ایجاد کنیم چراکه تکیه بر خام فروشی به هر شکلی باشد کاری اشتباه است و اصولا اگر با خام فروشی بخواهیم کشور را اداره کنیم احتیاج به علم نداریم.

وی افزود: اقتصاد دانش بنیان، دانشی است که یک ماده خام اجرا شود، این دانش احتیاج به اکوسیستم و زیست بوم دارد در حالی که زیست بوم روح حاکم بر استان است.

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین نیز در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت جایگاه نخبگان در جامعه گفت: حمایت و توجه به کارآفرینان و نخبگان امری حیاتی بوده چراکه دشمنان در پی فرصت برای استفاده از ظرفیت اینگونه افراد هستند که به همین منظور باید در این زمینه اقدامات جدی صورت گیرد.

وی بیان کرد: ارتباط دانشگاه و صنعت باید تقویت شود و دانشجویان از دروس تئوری به سمت کارهای عملی و مفید هدایت شوند تا در زمینه توسعه واحدهای تولیدی نیز نقش‌آفرینی کنند.

استاندار قزوین با اشاره به اهمیت تبدیل علم به فناوری و ایجاد ثروت تصریح کرد: علم و دانش باید در مسیر درست و اقتصادی بکارگیری شود و ظرفیت نخبگان در  این زمینه بسیار موثر خواهد بود که باید مورد توجه قرار گیرد.

جمالی پور خاطرنشان کرد: مشکل اصلی جامعه بی اعتمادی است و اگر این اعتماد در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایجاد شود، قطعا با یک قدرت بزرگ تری در منطقه و جهان خواهیم ایستاد.

وی بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تسهیل‌گری در امور آنها تاکید کرد.


قزوین
- اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 43