(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

تقویت طرح‌ جامع پدافند غیرعامل در دستور کار قرار گیرد‌

تقویت طرح‌ جامع پدافند غیرعامل در دستور کار قرار گیرد‌

-

معاون امور استان‌های پدافند غیرعامل کشور بر تقویت طرح جامع پدافند غیرعامل در استان‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرانیان سبز از قزوین ، غلامعلی حیدری صبح امروز در جریان سفر به استان قزوین در دیدار با استاندار قزوین اظهار داشت: توجه به پدافند غیرعامل امری مهم بوده که باید در اولویت برنامه‌ مدیران در حوزه‌های مختلف قرار گیرد.

وی بیان کرد: یکی از راهکارهای مقابله با تهدیدات دشمنان استفاده از طرح‌های پدافند غیرعامل بوده که باید در این زمینه تلاش جدی صورت گیرد.

معاون امور استان‌های پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اهمیت آمادگی در مقابل دشمنان، خاطرنشان کرد: آمادگی در حوزه دفاعی و دیپلماسی از مصادیق پدافند غیرعامل به شمار می‌رود که مسئولان باید در زمینه تقویت و توسعه این مهم اقدام کنند.

حیدری ادامه داد: استان قزوین یکی از استان‌های حیاتی در سطح کشور به شمار می‌رود چراکه در زمینه اقتصادی، صنعتی و کشاورزی جایگاه ویژه‌ای دارد و در تقویت پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلف نیز باید تلاش جدی صورت گیرد.

وی طرح جامع پدافند غیرعامل را توافقی مابین وزارت کشور و سازمان بودجه را عنوان کرد که استان‌ها باید طرح جامع آن را تهیه کنند.

ضرورت آگاه‌سازی جامعه نسبت به پدافند غیرعامل

هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت پدافند غیرعامل در جوامع کنونی اظهار داشت: استان قزوین در راستای اجرای برنامه‌های پدافند غیرعامل اقدام کرده و در اولویت برنامه‌های خود دارد.

وی بیان کرد: آگاه‌سازی جامعه در راستای شناخت پدافند امری مهم بوده چراکه بسیاری از مردم پدافند غیرعامل را تداعی‌کننده جنگ تلقی می‌کنند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل مقابله با هر گونه تهدید از جمله دفاعی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده و باید این رویکرد در جامعه تبیین شود.

جمالی پور گفت: حفظ سرمایه‌های جامعه یکی از اثرات مثبت پدافند غیرعامل بوده در حالی که بی‌توجهی به این امر مهم سبب بروز خسارات جبران‌ناپذیری می‌شود.