(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

‌۶۳ محله در محدوده بافت فرسوده تهران تا ۱۴۰۰ نوسازی می‌شود

‌۶۳ محله در محدوده بافت فرسوده تهران تا ۱۴۰۰ نوسازی می‌شود

تهران تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به نوسازی و بازسازی ۶۳ محله هدف در استان تهران گفت: ۱۸ محله در شهر تهران و ۴۵ محله در شهرستان‌های استان تا سال ۱۴۰۰ نوسازی و بازسازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از تهران، محمد تقی‌زاده امروز در ششمین جلسه ستاد بازآفرینی استان تهران با اشاره به وجود 6 هزار هکتار اراضی بافت فرسوده در استان اظهار داشت: 50 درصد این اراضی در شهر تهران و بیش از 2 هزار هکتار در سایر شهرهای استان واقع هستند که طبق آخرین آمار ارائه شده 2 میلیون و 250 هزار نفر در محدوده بافت فرسوده استقرار دارند که بیش از جمعیت چند استان کشور است.

وی با اشاره به نوسازی و بازسازی 63 محله هدف در استان تهران بیان کرد: 18 محله در شهر تهران و 45 محله در شهرستان‌های استان تا سال 1400 نوسازی و بازسازی می‌شود که پیشبرد این برنامه در شهرستان‌های استان تهران به کندی پیش می‌رود.
 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران همچنین با اشاره به پیگیری بهسازی و نوسازی محلات هدف به طور خاص افزود: موضوع بازآفرینی در پهنه‌های بازآفرینی اجرایی می‌شود که دستگاه‌ها در سایر محلات باید به موازات محلات خاص موضوع را پیگیری کنند.

تقی‌زاده ادامه داد: برای پروژه‌های اقدام مشترک اعتباری درنظر گرفته شده که در این راستا حدود 485 میلیارد تومان پروژه در شهرداری تهران برای محلات تعریف شده که به سازمان مدیریت معرفی و اعتبار لازم تخصیص داده می‌شود و فرمانداران و شهرداران می‌توانند ظرف مدت یک ماه آینده پروژه‌ها را اعلام کنند.

وی در پایان همچنین خاطرنشان کرد: اداره راه و شهرسازی در مورد اراضی دولتی که باید به شهرداری‌ها برای تأمین مسکن تخصیص داده شود اقدام کند و ظرف یک ماه این موضوع را تعیین تکلیف کند.تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 31