(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

۲۸۰۰ بافنده در اسلامشهر فعال هستند

 ۲۸۰۰ بافنده در اسلامشهر فعال هستند

تهران تهران

رئیس اتاق اصناف اسلامشهر با اشاره به فعالیت ۲۸۰۰ بافنده فرش در اسلامشهر گفت: این امکان فراهم است تا در صادرات فرش خانگی و تابلوفرش به کشورهای آفریقایی از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از اسلامشهر، وحدت طارانی عصر امروز در همایش «هم‌اندیشی تجار و تولیدکنندگان شهرستان اسلامشهر با اتاق بازرگانی ایران و آفریقا» با تأکید بر ظرفیت‌های تولیدی شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: مجموعه صنعت کفش شهرستان به ویژه کفش ورزشی برند کشوری بوده و به زودی مجموعه تولیدی بزرگی در این زمینه در اسلامشهر افتتاح می‌شود.

 وی افزود: در زمینه صادرات صنایع چوب نیز برای تجهیز سالن‌های همایش و سینمایی در کشورهای اروپایی در اسلامشهر نمایندگانی وجود دارد که قابلیت رقابت با بسیاری از کشورهای اروپایی رادارند و در صنعت فرش نیز با 2800 بافنده این امکان مهیا است تا در صادرات فرش خانگی و تابلوفرش به کشورهای آفریقایی از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

نمایندگی اتاق ایران و آفریقا در اسلامشهر ایجاد شود

رئیس اتاق اصناف اسلامشهر گفت: ایجاد یک راهکار مناسب برای تجارت بین اسلامشهر و مجموعه کشورهای آفریقایی و ایجاد کریدور سبز بین ایران و به ویژه اسلامشهر و آفریقا می‌تواند به صادرات محصولاتی که در این شهرستان است کمک کند.

طارانی ادامه داد: ما با فراهم ساختن زیرساخت‌های مناسب این آمادگی را داریم که نمایندگی اتاق ایران و آفریقا را در این شهرستان ایجاد کنیم تا تولیدکنندگان بتوانند به لحاظ خصوصی‌تر و ارتباطی تنگاتنگ، ثبت سفارش و واردات و صادرات داشته باشند.

وی همچنین خطاب به تیم اقتصادی آفریقای جنوبی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی کشور که مردم تحریم‌ها را تحمل می‌کنند و مواضع سیاسی کشور را نمایندگان کشور اعلام می‌کنند ما ملت ایران مردمان مقاومی هستیم و به شما اطمینان می‌دهم از تجارت با ما ضرر نخواهید کرد.

شهرستان اسلامشهر 1400تولید در حوزه‌های مختلف دارد

در ادامه مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر نیز اظهار داشت: در شهرستان اسلامشهر 1400 نوع تولید در حوزه‌های مختلف از جمله مدرن‌ترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات پزشکی، محصولات غذایی در بخش‌های مختلف و تولیدات دیگر وجود دارد که بخشی از آن به دیگر نقاط جهان صادر می‌شود.

وی بیان کرد: بهترین تجار استان تهران یا کشور معمولاً اسلامشهری هستند و در این شهرستان تاجری نداریم که به محاکم قضایی و نظارتی دعوت شده یا در معاملاتش تخلفی صورت گرفته باشد.

فرماندار شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه اکثر شرکت‌های ضدتحریم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اسلامشهر حضور دارند افزود: این شرکت‌ها در اسلامشهر فعال هستند و ضمن اینکه تولیدات آن‌ها نیاز داخل کشور را تأمین می‌کند صادرات ارزنده‌ای هم به اقصی نقاط دنیا دارند.

فرماندار اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: این نشست را به فال نیک می‌گیریم تا بتوانیم به وسیله ارتباط با سرزمین آفریقا هم در زمینه صادرات به قاره آفریقا و هم واردات محصولات موردنیاز کشور خود از طریق تجار و بازرگانان اسلامشهری همکاری داشته باشیم.تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 30