(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

ضرب‌الاجل معاون وزیر بهداشت برای ارائه خدمات به افراد مجهول‌الهویه در بیمارستان روانی رازی

ضرب‌الاجل معاون وزیر بهداشت برای ارائه خدمات به افراد مجهول‌الهویه در بیمارستان روانی رازی

تهران تهران

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به نگهداری افراد مجهول‌الهویه و برخی مجرمان معرفی شده از سوی قوه‌قضائیه در بیمارستان رازی گفت: این افراد در رده‌بندی دریافت خدمات روانپزشکی نیستند و باید هرچه سریع‎تر تکلیف این نوع از مددجویان مشخص شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از ری، قاسم جان‌بابایی امروز در بازدید از بیمارستان روانی رازی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های وزارت بهداشت برای خارج شدن این بیمارستان از ارائه خدمات روانپزشکی محض اظهار داشت: اقدامات خوبی در این مرکز صورت گرفته که نمونه آن بیمارستان نظام مافی است که کاملاً روانپزشکی بوده و امکان درمان و نگهداری بیماران حاد را فراهم می‌کند.

وی سپس بیان کرد: یکی از معضلات ما در سطح کشور کمبود بیمارستان‌های توانبخشی است، لذا آمادگی داریم که بخشی از بیمارستان روانی رازی تبدیل به بیمارستان توان‌بخشی شود که قرابتی با مشکلات روانی نیز دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: درست است که بیمارستان قدیمی است اما بازسازی و بهسازی در آن منظور شده و اکنون دارای شرایط مناسبی برای نگهداری از بیماران است و باید مورد استفاده قرار گیرد تا بیماران روانی خدمات لازم را دریافت کنند.

جان‌بابایی با اشاره به لزوم استقرار بخش‌های عمومی در بیمارستان رازی گفت: این بیمارستان باید بخش‌های داخلی و قلب را داشته باشد زیرا که بسیاری از اعزام ها در همین زمینه‌ها انجام می‌شود و مردم محلی نیز باید به خدمات بیمارستانی دسترسی پیدا کنند.
 

وی همچنین ادامه داد: در اینجا باید فراقانونی عمل کرد و اگر بخواهیم طبق مصوبات و قوانین حرکت کنیم شرایط فعلی ماندگار خواهد شد بنابراین باید بخش‌های عمومی نیز راه‌اندازی شود.

 معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تأکید بر تبدیل شدن بیمارستان رازی به یک بیمارستان عمومی گفت: این بیمارستان باید در تمامی رشته‌های پزشکی خدمات ارائه دهد.

جان‌بابایی تصریح کرد: افراد مجهول‌الهویه و برخی مجرمان معرفی شده از سوی قوه‌قضائیه و بیماران مزمنی در این بیمارستان نگهداری می‌شوند که باید در جای دیگری خدمات دریافت کنند و علاوه بر این باید هرچه سریع‎‌تر تکلیف این نوع از مددجویان مشخص شود تا کیفیت ارائه خدمات به بیماران واقعی افزایش پیدا کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد کرد: اینجا بیمارستان است و پرسنل برای ارائه خدمات به افراد بیمار آموزش دیده‌اند و افراد مجهول‌الهویه در رده‌بندی دریافت خدمات روانپزشکی نیستند.


اخبار ، روز تهران
تهران تهران اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 26