(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

فراوانی وقوع نزاع فردی و سرقت در گیلان بالا است

فراوانی وقوع نزاع فردی و سرقت در گیلان بالا است

گيلان رشت

فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: طبق آمارهای موجود فراوانی وقوع جرایمی نظیر نزاع فردی و سرقت از منازل در گیلان بالا است.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از رشت، سردار محمدرضا اسحاقی صبح امروز در جمع خبرنگاران آمار بالای وقوع جرایمی نظیر نزاع فردی و وقوع سرقت در گیلان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: گیلان از حیث سرقت در رتبه چهاردهم کشور قرار دارد اما بیشتر از 80 درصد سرقت‌های انجام شده در آن توسط پلیس کشف می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان از رتبه نخست کشوری این استان در حوزه کشف سرقت خبر داد و عنوان کرد: جرایم سایبری نیز پس از نزاع‌های فردی و سرقت بیشترین آمار فراوانی وقوع را در گیلان دارد و کشف و ضبط بیش از 90 درصد از انواع جرایمی که در این استان اتفاق می‌افتد از تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی حکایت دارد.

اسحاقی شعار هفته ناجا امسال را "پلیس هوشمند - امین مردم" اعلام کرد و بیان داشت: پلیس از اوایل دهه 80 که بحث دولت الکترونیک در کشور مطرح شد از جمله دستگاه‌های پیشتاز در اجرای این امر به شمار می‌رود به طوری‌که هم‌اکنون اغلب سیستم‌های اداری و خدماتی پلیس در سطح کشور به صورت الکترونیکی است.

وی سابقه 15 ساله نیروی انتظامی در اجرای دولت الکترونیک را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: استفاده از فناوری‌های نوین در دستور کار قرار دارد و پلیس جمهوری اسلامی ایران به جهت روزآمد کردن فعالیت‌ها و اقدامات خود در حوزه ستادی و اجرایی هم‌اکنون در کل منطقه به عنوان یک نیروی شاخص شناخته می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان وجود نگاه دانش‌بنیان در پلیس و دایر کردن دفاتر مطالعات کاربردی در سطح تمام استان‌ها را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: سیستم‌های هوشمند ترافیکی توسط پلیس و در جهت اجرای دولت الکترونیک اجرایی شد و نصب دوربین بر روی البسه مأموران انتظامی از جمله این اقدامات است.

اسحاقی استفاده از گوشی‌های هوشمند برای اعمال قانون و نتایج بسیار مثبت این طرح در کاهش آمار جانباختگان حوادث رانندگی را متذکر شد و اظهار داشت: در راستای اجرای طرح امنیت و انضباط اجتماعی نیز در شش ماهه نخست امسال در حوزه برخورد با مجرمان سابقه‌دار در گیلان حدود 25 درصد به نسبت سال قبل افزایش داشتیم.

وی از نزاع‌های فردی به علت تراکم جمعیتی بالا و آستانه تحمل پایین در استان گیلان سخن گفت و خاطرنشان کرد: طبق آمارهای موجود در شش ماهه نخست امسال وقوع نزاعات فردی در استان گیلان به نسبت مدت مشابه سال گذشته حدود 5 درصد کاهش پیدا کرده است که امیدواریم این روند مثبت همچنان ادامه پیدا کند.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 43