cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ ساعت ۱۲:۵۹
گيلان رشت
ظرفیت تصفیه‌خانه آب شرب شهر رشت ۲ برابر می‌شود
تعداد بازدید صفحه : 1
ظرفیت تصفیه‌خانه آب شرب شهر رشت ۲ برابر می‌شود
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ ساعت ۱۲:۵۹
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تا ابتدای سال آینده و با تکمیل پروژه‌های در دست اجرا ظرفیت تصفیه‌خانه آب شرب شهر رشت به ۲ برابر افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز، حمیدرضا جانباز امروز در جمع خبرنگاران اجرای سریع‌تر طرح‌های آب و فاضلاب استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: انتظار داریم تا ابتدای سال آینده و با ساخت و تکمیل پروژه‌های در دست اجرا ظرفیت تصفیه‌خانه آب شرب شهر رشت به 2 برابر افزایش پیدا ‌کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تأمین آب شرب شهر رشت و تعداد زیادی از شهرها و روستاهای استان گیلان از محل تصفیه‌خانه فعلی مستقر در مجموعه سنگر را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: این پروژه جزء معدود طرح‌هایی است که در کشور به صورت سرمایه‌گذاری BOT انجام می‌شود.

جانباز توسعه و اجرای فاز دوم تصفیه‌خانه سنگر را با توجه به افزایش نیاز استان گیلان به آب شرب سالم و بهداشتی جزء اولویت‌های مهم کاری شرکت آب و فاضلاب کشور اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری از طرح توسعه تصفیه‌خانه سنگر، حدود 3 هزار لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب آشامیدنی این مجموعه افزوده می‌شود. 

وی با بیان اینکه در صورت بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه سنگر مشکل آب شرب تعداد زیادی از شهرها و روستاهای گیلان برطرف می‌شود ابراز داشت: در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از مناطق مختلف گیلان یا با مسأله کمبود آب مواجه هستند و یا مجبورند برای رفع نیازهای خود از منابع آب سطحی استفاده کنند.

استاندار گیلان نیز در این نشست شاخص بهره‌مندی آب شرب سالم و بهداشتی این استان را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: گیلان از حیث شاخص بهره‌مندی از آب شرب سالم از میانگین کشوری پایین‌تر است علاوه بر این‌ها ضمن تسریع در روند آبرسانی به روستاها باید برای حل مشکلات فاضلاب شهرها هم فکری جدی اتخاذ شود.

ارسلان زارع با بیان فصل سرد و افزایش میزان بارش باران در استان گیلان فرا رسیده است خاطرنشان کرد: طرح‌های آب و فاضلاب می‌توانند جلوی بسیاری از آبگرفتگی‌ها را در استان گیلان بگیرند بنابراین انتظار داریم در روند اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های این حوزه شاهد سرعت عمل مناسب‌تری توسط دستگاه‌های ذی‌ربط باشیم.

وی افزایش شاخص بهره‌مندی از آب شرب سالم و بهداشتی در گیلان به نسبت سایر استان‌های کشور را خواستار شد و تصریح کرد: اجرای پروژه‌های آب‌رسانی و طرح‌های ساماندهی فاضلاب در مناطق شهری و روستایی از ضروریت‌ها و اولویت‌های امروز گیلان است که ضمن برنامه‌ریزی برای آن باید اعتبارات لازمه نیز تأمین شود.


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'ظرفیت تصفیه‌خانه آب شرب شهر رشت ۲ برابر می‌شود' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز