cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: مریم رفیعی
شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۳ ساعت ۰۱:۴۲
-
افتتاحیه هفته ملی کودک، همزمان با اختتامیه جشنواره قصه‌گویی در شهرکرد برگزار شد
تعداد بازدید صفحه : 2
افتتاحیه هفته ملی کودک، همزمان با اختتامیه جشنواره قصه‌گویی در شهرکرد برگزار شد
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۳ ساعت ۰۱:۴۲
- اجتماعی ایران ، سبز

به گزارش ایرانیان سبز، امروز آیین اختتامیه جشنواره قصه‌گویی همزمان با افتتاحیه برنامه‌های هفته ملی کودک برگزار شد.
در این آیین فرزاد رحیمی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به شعار امسال که«آینده ساختنی است»، اظهار داشت: برای ساختن آینده برنامه دقیق، هدفمند و منسجم لازم است.
وی افزود: در بسیاری از موقعیت‌ها به ویژه در حوزه سرمایه‌گذاری و اعتبارات، کودکان در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرند اما بهترین سرمایه‌گذاری در حوزه کودک و فرهنگ است چراکه اگر در جاهایی از جمله دفاع مقدس، به توفیقاتی رسیده‌ایم به واسطه اراده و فرهنگ‌مان بوده است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: قصه بخشی از دنیای تخیل کودک است که با آن ظرفیت‌های فکری خود را به کار می‌گیرد. قصه یکی از سرمایه‌های فرهنگی جامعه هستند و قصه‌گوها هنرمندانه آن‌ها را به نسل جدید انتقال می‌دهند و فراموشی فرهنگی حاکم بر جامعه را می‌کاهند.
رحیمی خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد از تعداد 104 نفری قصه‌گویان مرحله استانی، کودکان و نوجوانان بودند که نقش پررنگ کودکان و نوجوانان در فعالیت‌های فرهنگی را نشان می‌دهد و امیدواریم بتوانیم فعالیت این قشر را در قالب انجمن قصه‌گویان پیگیری کنیم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری عنوان داشت: در تدارک اجرای برنامه‌ای با همکاری شهرداری‌های استان برای ترویج فعالیت‌های فرهنگی به ویژه قصه‌گویی هستیم.
وی با تبریک هفته ملی کودک تصریح کرد: خلأهای فرهنگی زیادی در جامعه داریم که امیدواریم بتوانیم قسمتی از آن، به ویژه خلأهای فرهنگی بخش کودک را تکمیل کنیم.
با رویکردهای نوین گام برداریم
شهرام مقدس مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاری در آیین افتتاح برنامه‌های هفته ملی کودک با اشاره به شعار«آینده را باید ساخت» اظهار داشت: ایجاد تعهد بیشتر برای ساختن آینده‌ای بهتر از گذشته، با برنامه‌ریزی، تفکر و در نظر گرفتن مقتضیات زمانی و مکانی صورت می‌گیرد و تصادفی نیست.
نمایشگاه هفته ملی کودک در پارک ملت شهرکرد برپا می‌شود.
فرخنده شهریاری دبیر برنامه‌های هفته ملی کودک در حاشیه برگزاری افتتاحیه برنامه‌های این هفته اظهار داشت: نمایشگاه
اجرایی برنامه‌های فرهنگی هنری کودکان در روز 16 مهرماه، همزمان با روز جهانی کودک در محوطه زیپ‌لاین پارک ملت شهرکرد افتتاح و تا هفدهم همین ماه برپا خواهد بود.
وی افزود: این نمایشگاه کار خود را همراه با جشنی از ساعت 15الی 17 عصر روز سه‌شنبه آغاز خواهد کرد.
دبیر هفته ملی کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: بخشی از برنامه‌های نمایشگاه به صورت کارگاهی و بخشی به صورت فرهنگی- هنری اجرا می‌شود. انیمیشن، نقاشی، عکاسی، نمایش عروسکی، بازی‌های فکری و سرگرمی، شاهنامه‌خوانی، قصه‌گویی، پژوهش، کاردستی و نمایش خلاق از جمله برنامه‌های این نمایشگاه خواهد بود.
شهریاری عنوان داشت: تجلیل از فعالان حوزه کودک، دیدار با خانواده و کودکان شهدای مدافع حرم، حضور در بیمارستان‌ها و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، غبارروبی گلزار شهدا و نشست اعضای کودک با کارکنان نیروی انتظامی همزمان با هفته نیروی انتظامی از مهم‌ترین برنامه‌های هفته ملی کودک در استان است.
وی با اشاره به اهمیت توجه به کودکان خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت کودکان جهت مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی، نهادینه کردن فرهنگ توجه به حقوق کودکان، ایجاد فضای پرشور و نشاط، آشنایی کودکان به عنوان آینده‌سازان جامعه بیشتر با هویت ملی- مذهبی خود با استفاده از آموزه‌های دینی و آشنایی با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با کودک در راستای پرداختن هرچه بهتر به حقوق کودکان از جمله اهداف برگزاری برنامه‌های هفته ملی کودک است.
دبیر برنامه‌های هفته ملی کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به همکاری دستگاه‌های مختلف اضافه کرد: کمیسیون امور بانوان مرجع متناظر کنوانسیون حقوق کودک استانداری، شهرداری شهرکرد، جمعیت هلال‌احمر، مرکز بهداشت، معاونت اجتماعی فرهنگی دادگستری، کمیته امداد، صداوسیما و حفاظت محیط زیست استان در اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک همکاری دارند.  
وی گفت: طی هفته کودک در مراکز فرهنگی و هنری سراسر استان، ویژه‌برنامه‌های مربوط به این هفته برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی افزود: باید براساس رویکردهای نوین، علمی، پویا و متناسب با شرایط کنونی جامعه، در راستای اعتلای جامعه اسلامی‌مان گام برداریم.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی  و فرهنگی استانداری استان عنوان داشت: نقش متولیان فرهنگ بسیار مهم است و باید در مقابل فضای مجازی آموزش‌های تاثیرگذار و پایدار داشته باشند.
  

بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'افتتاحیه هفته ملی کودک، همزمان با اختتامیه جشنواره قصه‌گویی در شهرکرد برگزار شد' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز